WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Jacek Tacik przeszedł z „Wiadomości” TVP1 do TVN24

„Wiadomości” bez werbli w oprawie muzycznej. „Kojarzyły się z wojną”

2016-02-06 A A A KOMENTARZE: 33 FORUM DRUKUJ POLEĆ

„Wiadomości” TVP1 od środy mają zmodyfikowaną oprawę muzyczną, która jest spokojniejsza. Zniknął z niej odgłos werbli. To kolejna zmiana w warstwie graficzno-dźwiękowej serwisu po usunięciu z jego czołówki Pałacu Kultury i Nauki.

„Wiadomości” bez werbli w oprawie muzycznej. „Kojarzyły się z wojną”

Zmieniona została muzyka zarówno w czołówce jak i tylówce „Wiadomości” oraz w czasie śródszpanu, czyli zapowiedzi kolejnych tematów wydania, emitowanych w jego środku. Największe zmiany dotyczyły podkładu emitowanego podczas napisów końcowych, który brzmi zdecydowanie spokojniej.

Najbardziej zauważalną różnicą jest to, że w oprawie muzycznej nie słychać już dźwięku werbli. - Bo kojarzą się z wojną, a „Wiadomości” mają być pozytywne - takie uzasadnienie tej zmiany usłyszeliśmy w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Oprawa muzyczna „Wiadomości” była już lekko modyfikowana w ostatnich tygodniach. Oryginalny podkład, skomponowany przez Radzimira Dębskiego, został wprowadzony wraz z nową czołówką „Wiadomości” 1 stycznia ub.r.

Nowa oprawa muzyczna „Wiadomości” (skrót wydania z 3 lutego 2016 roku)

Pierwotna oprawa muzyczna “Wiadomości” wprowadzona 1 stycznia 2015 roku

Dodajmy, że po zmianie kierownictwa „Wiadomości’ (od 12 stycznia br. redakcją programu kieruje Magdalena Paczuska) nastąpiła też modyfikacja czołówki serwisu - została ona skrócona, bo zniknęło z niej ujęcie z zegarem na wieży Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Kilka dni wcześniej ten zegar przestał być pokazywany na ekranach widocznych za dziennikarzem prowadzącym program - zastąpił go zegar z wieży Zamku Królewskiego w Warszawie.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że średnia oglądalność „Wiadomości” TVP1 w styczniu br. wyniosła 3,7 mln widzów.

Autor: PP

Wiecej informacji: Wiadomości, Pałac Kultury i Nauki

Komentarze (33) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia