WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Marek Raczkowski i Tomasz Niewiadomski śpiewają „Pada śnieg” w radiowej reklamie „Przekroju”

Sztuczny wieloryb na plaży w centrum Warszawy promuje nowy numer „Przekroju”

2017-12-09 A A A KOMENTARZE: 6 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Na plaży w centrum Warszawy umieszczono 15-metrową atrapę wieloryba. Jest to niestandardowa akcja promująca nowy numer kwartalnika „Przekrój”.

Sztuczny wieloryb na plaży w centrum Warszawy promuje nowy numer „Przekroju”

Model kaszalota umieszczono w nocy na wschodnim brzegu Wisły przy moście Poniatowskiego. W piątek rano o wielorybie poinformowała część mediów.

- W Warszawie, na brzegu Wisły przy „Poniatówce” leży wieloryb (prawdopodobnie kaszalot). Ma ponad 15 metrów długości. Na miejsce przyjechali naukowcy. Chodzą pogłoski, że w Wiśle może pływać jeszcze jeden wieloryb - napisał „Przekrój” na swoim fanpage’u facebookowym.

Monika Sękowska, menedżer marki w Wydawnictwie Przekrój, potwierdziła, że model wieloryba został umieszczony, by promować nowy numer pisma, którego bohaterem okładkowym jest wieloryb. Celem akcji jest też zwrócenie uwagi na negatywne konsekwencje, jakie dla środowiska naturalnego ma rozwój cywilizacji przemysłowej.

Nowe, zimowe wydanie „Przekroju” trafiło do sprzedaży w piątek. Z tej okazji w nocy w jednym z warszawskich klubów odbędzie się impreza pod hasłem „Kaszalot Party”.

Model wieloryba pozostanie nad Wisłą do niedzieli. Został wypożyczony przez wydawcę „Przekroju” od belgijskiej grupy artystycznej Captain Boomer Collective.

Autor: tw

Wiecej informacji: Przekrój

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia