WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego przeniesione na poniedziałki o godz. 22

„Wojenne dziewczyny 2” od 25 marca w TVP1. Kurski: jestem spokojny o jakość tej produkcji

2018-03-14 A A A KOMENTARZE: 4 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Od 25 marca 2018 roku w niedziele o 20.10 telewizyjna Jedynka będzie emitować drugi sezon „Wojennych dziewczyn”. Produkcja w swoim paśmie zastąpi „Blondynkę” - Odważne, piękne i młode dziewczyny pokazują w nim patriotyzm i walkę z Niemcami w trakcie drugiej wojny światowej w bardzo atrakcyjny sposób dla widza - mówił podczas wtorkowego spotkania prasowego Jacek Kurski, prezes TVP.

fot. TVP fot. TVP

Misyjna produkcja „Wojenne dziewczyny” to nowość TVP1 w wiosennej ramówce 2017 roku. Głównymi bohaterkami 13-odcinkowego serialu są trzy młode kobiety - Irka, Ewka i Marysia, które walczyły z niemieckim okupantem. Każda z dziewczyn wywodzi się z innego środowiska: Irka pochodzi z inteligenckiej rodziny, Ewka ze środowiska drobnych przestępców, a Marysia jest córką bogatego żydowskiego przemysłowca z Łodzi. Ich losy łączą się w okupowanej Warszawie.

O kontynuacji misyjnego cyklu portal Wirtualnemedia.pl informował jako pierwszy w czerwcu ub.r.

W drugim sezonie w postacie trzech głównych bohaterek ponownie wcielają się trzy aktorki młodego pokolenia: Aleksandra Pisula (Marysia), Marta Mazurek (Irka) i Vanessa Aleksander (Ewa). - Odważne, piękne i młode dziewczyny pokazują w nim patriotyzm i walkę z Niemcami w trakcie drugiej wojny światowej w bardzo atrakcyjny sposób dla widza - mówił podczas wtorkowego spotkania prasowego Jacek Kurski, prezes TVP.

Widzowie w nowych odcinkach zobaczą również takich aktorów jak: Danuta Stenka, Michał Czernecki, Mateusz Rzeźniczak oraz Joanna Balas.

Ponownie reżyserią produkcji zajął się Michał Rogalski. Producentem „Wojennych dziewczyn” jest Akson Studio.

Premierowe odcinki „Wojennych dziewczyn 2” na antenie telewizyjnej Jedynki będzie można oglądać w niedziele o godz. 20.10, począwszy od 25 marca 2018 roku. Produkcja w swoim paśmie zastąpi „Blondynkę”, której szósty sezon emitowany jest od grudnia ub.r.

- Cieszę się, że wprowadzamy drugi sezon „Wojennych dziewczyn”. Jestem spokojny o jakość tej produkcji i tym samym mam nadzieję, że sukces tego serialu z wiosny zeszłego roku da się powtórzyć, a być może tym razem będzie nawet jeszcze lepiej - komentuje Kurski. - Jest to również modelowy przykład dobrej współpracy instytucjonalnej telewizji publicznej z producentem zewnętrznym - dodaje.

Średnia widownia pierwszego sezonu produkcji (emitowanego w okresie od 5 marca do 28 maja 2017 roku, w niedziele o godz. 20.25) wyniosła 2,53 mln osób. Przełożyło się to na 15,69 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 9,51 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 12,74 proc. w grupie 16-59.

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: Wojenne dziewczyny, TVP1

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia