SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Tesla: rosną przychody, 400 milionów dolarów straty w II kwartale

Założony i prowadzony przez Elona Muska koncern Tesla w II kwartale 2017 roku wykazał rosnące przychody przekraczające 2,7 miliarda dolarów, które winduje głównie sprzedaż elektrycznych aut. Ich producent zanotował jednak także wysoką stratę w kwocie ponad 401 milionów dolarów.

Article

W oficjalnym raporcie Tesla podaje, że w II kwartale br. przychody osiągnęły łączną kwotę ponad 2,7 mld dol. To znaczący skok biorąc pod uwagę, że rok wcześniej ten wskaźnik nieco przekroczył poziom 1,2 mld dol.

Za lwią część kwartalnych przychodów Tesli w raportowanym okresie odpowiada sprzedaż elektrycznych aut tego producenta, która przyniosła 2,2 mld dol. W II kwartale nabywców znalazły z górą 22 tys. modeli S oraz X. Z kolei segment związany z energetyką zanotował przychody ponad 286,7 mln dol.

Nieco gorzej od przychodów wygląda sytuacja koncernu Elona Muska po stronie zysków. W raportowanym okresie firma wykazała stratę netto przekraczającą 401,4 mln dol. To co prawda niewiele więcej niż kwartał wcześniej (397,1 mln), jednak w ujęciu rocznym rosnąca dynamika strat staje się bardziej widoczna - rok wcześniej Tesla odnotowała w tym przedziale jedynie 293,1 mln.

Według zestawienia najcenniejszych marek motoryzacyjnych świata BranZ Top 100 2017 Tesla znalazła się na 8. miejscu z wyceną na poziomie 5,9 mld dol. i wzrostem rok do roku o 32 proc.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tesla: rosną przychody, 400 milionów dolarów straty w II kwartale

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing