WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Zalando z rosnącymi przychodami i niższym zyskiem, ponad 22 miliony użytkowników

Zalando startuje z budową centrum logistycznego pod Łodzią, stworzy tysiąc miejsc pracy w regionie

2017-11-08 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się budowa drugiego centrum logistycznego sklepu internetowego Zalando w Polsce. Powstanie ono w Głuchowie pod Łodzią. Według planów inwestycja pomoże w zaopatrywaniu w towary klientów w Polsce, południowo-wschodnich Niemczech i Austrii. Dzięki uruchomieniu centrum w regionie łódzkim ma powstać tysiąc nowych miejsc pracy.

Zalando startuje z budową centrum logistycznego pod Łodzią, stworzy tysiąc miejsc pracy w regionie

Zalando informuje, że wraz z firmą Goodman stworzy nieruchomość o powierzchni 130 tys. metrów kwadratowych. Centrum będzie obsługiwane przez zewnętrznego usługodawcę logistycznego, a rozpoczęcie testów operacyjnych planowanie jest na koniec 2018 r.

Zalando podkreśla, że Lokalizacja w Głuchowie pod Łodzią została wybrana z kilku powodów. Decydujące znaczenie miało położenie geograficzne w centralnej Polsce, obecność potencjalnych pracowników, rozwinięta infrastruktura, a zwłaszcza znajdujące się w pobliżu autostrady A1 i A2. Równie istotna była także sprawna współpraca z władzami lokalnymi, regionalnymi i krajowymi.

Dzięki nowej inwestycji Zalando chce rozszerzyć swoją sieć logistyczną w celu obsługi klientów w Europie, szczególnie w Polsce, południowo-wschodnich Niemczech i Austrii. Docelowo inwestycja wygeneruje w regionie łódzkim tysiąc nowych miejsc pracy.

- Polski rynek e-commerce jest jednym z najszybciej rozwijających się w całej Europie. Odpowiedzią na to oraz na dynamiczny rozwój Zalando na tym rynku jest budowa drugiego centrum logistycznego właśnie w centralnej Polsce. Nowa inwestycja pozwoli utrzymać najwyższe standardy obsługi oraz zadowolenia klientów w Polsce i całej Europie - podkreśla Giuseppe Tamola, country manager Zalando na Polskę, Włochy i Hiszpanię.

Pierwsze centrum logistyczne internetowego giganta o powierzchni 130 tys. metrów kwadratowych stworzono w Gryfinie pod Szczecinem. Zaczęło ono działać latem tego roku. Obecnie centrum jest obsługiwane przez niewielki zespół pracowników. Regularna praca rozpocznie się jesienią 2018 roku, kiedy większa część obiektu będzie oddana do użytku, a obsługa zostanie w pełni zautomatyzowana.

E-commerce w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Według najnowszego badania „E-commerce w Polsce 2017. Gemius dla e-Commerce Polska ponad połowa (54%) polskich internautów kupuje online. Dla porównania w 2016 roku, 48% Polaków deklarowało dokonywanie zakupów w internecie.

Autor: ps

Wiecej informacji: Zalando, Głuchów, Łódź

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia