SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Zmiany w Polsat News: odchodzą Grabarczyk, Cholewiński, Kukielak, Kietliński i Sikora

Ze stacjami Polsat News i Polsat News 2 rozstają się Beata Grabarczyk, Marcin Cholewiński, Roman Kukielak, Radosław Kietliński i Jerzy Sikora - nieoficjalnie ustalił portal Wirtualnemedia.pl. - Nasz obszar informacji i publicystyki jest w procesie zmian, ale są to nasze wewnętrzne sprawy - wyjaśnia nam Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat.

fot. polsat Article

Według nieoficjalnych informacji portalu Wirtualnemedia.pl, od zeszłego tygodnia na urlopach przebywa kilku pracowników pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat. O ich odesłaniu na urlopy zdecydowało kierownictwo Telewizji Polsat, a ma to związek ze zmianami przeprowadzanymi w tym pionie.

Są to m.in. Beata Grabarczyk (od 2014 roku szefowa anteny Polsat News 2), Marcin Cholewiński (szef anteny Polsat News od początku istnienia stacji, czyli od 2008 roku), Roman Kukielak (sekretarz programowy pionu informacji i publicystyki), Radosław Kietliński (szef publicystyki Polsat News) oraz Jerzy Sikora (szef projektów internetowych Polsat News),

- Faktycznie, nasz obszar informacji i publicystyki jest w procesie zmian, ale są to nasze wewnętrzne sprawy, więc nie będę się na ten temat wypowiadał. Nie mam wiedzy, kto obecnie z naszej firmy przebywa na urlopie - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat, w odpowiedzi na pytania o ww. pracowników.

Z naszych ustaleń wynika natomiast, że Beata Grabarczyk, Marcin Cholewiński, Jerzy Sikora, Radosław Kietliński i Roman Kukielak nie wrócą już do pracy w Polsat News. Docelowo mają oni pracować w nowo tworzonej agencji informacyjnej, której powstanie nadzoruje Henryk Sobierajski, były dyrektor pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat. Będzie to nowa spółka w ramach Grupy Polsat.

Rzecznik prasowy Telewizji Polsat, pytany przez nas o przejście powyższych osób do nowej agencji, odpowiada krótko: „Nie mam takiej wiedzy”.

Warto dodać, że Jerzy Sikora - ostatnio szef projektów internetowych Polsat News, w tym projektu Polsatnews.pl - w 2002 roku był dyrektorem Agencji Informacyjnej Polsatu.

Przypomnijmy, że na początku kwietnia br. Dorota Gawryluk objęła oficjalnie stanowisko dyrektora informacji i publicystyki w Telewizji Polsat, a od połowy marca pełniła obowiązki szefowej. Przejęła tę funkcję po Henryku Sobierajskim. Zastępcami Gawryluk są Marcin Wójcicki i Mariusz Kopiński, natomiast Ewa Jarosławska została szefową wszystkich wydawców.

Według badania Nielsen Audience Measurement w marcu br. Polsat News zanotował 1,10 proc. udziału w rynku oglądalności, natomiast udział Polsat News 2 wyniósł 0,14 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmiany w Polsat News: odchodzą Grabarczyk, Cholewiński, Kukielak, Kietliński i Sikora

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
Dorota Gawryluk wykosiła szefów Polsat News ;)
56 4
odpowiedź
User
B
Najlepsi dziennikarze Polsatu... Zostaje popelina.
45 29
odpowiedź
User
Tup
Co ta Gawryluk wyczynia?! O lepszych dziennikarzy będzie ciężko.
41 30
odpowiedź
User
Wójek Darek
To nie są "zmiany", to katastrofa. Polsat News jest utrzymywany dzięki dziwacznym ruchom ale chyba już część powiązanych spółek które zlecały czy sprzedawały sobie produkcje wygaszono. Żadna kreatywna księgowość nie uratuje stacji zarządzanej w stylu folwarcznym, jak cały Polsat - dwór, koterie, wieloletnie znajomości i przede wszystkim lojalność wobec właściciela za którego plecami robią co chcą, mówią co chcą a nawet mają jakieś materiały jak sprowadzał samochody z niemiec i pokazują co chcą. W całym bajzlu na ostatnim miejscu jest widz, widownia, oglądalność o jakości czy rzetelnym dziennikarstwie nie wspominając - w końcu na samym dole mizernych kierowników i marnych prezenterów siedzą nisko opłacani stażyści i studenci którzy próbują się wmieszać w ten towarzysko wątpliwy tygiel. Polsat News z takimi władzami nigdy nie będzie konkurencją dla TVN24 i TVP INFO, ale skoro właściciel ma miliony i robi z nimi co chce to beznadziejny kanał może nadawać gadające głowy znajomków w nudnym studiu jeszcze wiele lat - mimo totalnej nieopłacalności, mizernej widowni i nieustannym gadaniu że który to już raz naprawdę zamierzają zamknąć ten kanał. Dopóki Piterowi będzie się wydawało że mając kanał informacyjny, ma wpływy i władzę, dopóty będzie w to "inwestował".
36 11
odpowiedź
User
NINKA
Wielki artykuł na czołówce o stacyjkach, których prawie nikt nie ogląda, a Polsat News 2 na granicy błędu statystycznego. No kabaret :-)
32 10
odpowiedź
User
Gie
Ta nowa spółka to nie będzie odpowiedź na TVN-owski X-News?
17 1
odpowiedź
User
Seba
Czyli Beata Tadla juz bez problemów przejść bedzue mogla?
Coś wydaje mi się, że szykuje się synergia z Nową TV. Czas kwarantanny minął. W Nowej jednak sporo specjalistów z doświadczeniem
20 11
odpowiedź
User
Wypielęgnowany Pielęgniarz
Najciekawsze w tym wszystkim jest odejście Sikory. Gość wspólnie z Drozdowską zrobił coś czego Polsat nigdy nie mial, czyli przyzwoity portal informacyjny z całkiem dobrymi zasięgami a w zamian tak mu podziękowano. Piknie, no piknie...
30 7
odpowiedź
User
Janusz
Polsat się rozwija i stawia nowoczesne myślenie. Za duży PRL tam był i trzeba to zmienić, zoptymalizować. Wybierzmy przyszłość.
10 18
odpowiedź
User
ktoś
Jednak nie do końca prawda. Ani jedna osoba z wymienionych nie dostała wypowiedzenia, a zmiany personalne to głównie życzenia Gawryluk, na które Zarząd się nie zgodził. 7 maja wszystkie wymienione osoby są w pracy na swoich stanowiskach. Kobieta nie ogarnia sytuacji. Nic nie idzie tak jak by chciała, działa więc nerwowo i emocjonalnie.
17 12
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing