Gwiazdy wysyłają sygnał SOS w imieniu potrzebujących dzieci

W zeszłym tygodniu znani dziennikarze, aktorzy oraz ambasadorka Stowarzyszenia Natalia Kukulska wyszli na ulice Warszawy, aby zaangażować mieszkańców stolicy w pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Każdy w wybrany sposób próbował zwrócić uwagę przechodniów wysyłając świąteczny sygnał SOS z zaszyfrowanymi potrzebami dzieci. Dorota Gardias, miała tablice graficzne, Tomek Mandes, jako to aktor posługiwała się gestem, Arek Janiczek próbował wykorzystać światło, a Natalia Kukulska dźwięk.

Niektórzy ludzie się śpieszyli, niektórzy nie chcieli słuchać, ale wielu się zatrzymało, odczytało sygnał i obiecało wysłać przelew lub SMS o treści SOS na 74565.

Film z akcji można obejrzeć tutaj: http://www.youtube.com/user/SOSWioskiDzieciece

W ten sposób chcieliśmy poruszyć serca Warszawiaków i poprosić ich o wsparcie naszych podopiecznych przed świętami. Najpierw to były takie zwyczajne potrzeby jak np. „miś”, potem już te poważniejsze jak: „dom”, „mama”, „tata”. Wiele osób się zatrzymywało i obiecało pomóc ale było też wiele osób zaganianych przed świętami. Skoro dla nas, dla znanych osób proszenie o pomoc było takie trudne, to wyobraźmy sobie jak trudne jest to dla potrzebujących dzieci! – mówi Natalia Kukulska, Ambasadorka Stowarzyszenia.

Akcja miała skłonić do refleksji nad tym, że w Polsce jest aż 78 tysięcy dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia dla wielu z nich będą pełne smutku i tęsknoty za bezpiecznym domem.

Stowarzyszenie SOS w ramach kampanii „Świąteczny sygnał SOS” chce zachęcić do wsparcia w zapewnieniu rodzinnych świąt Bożego Narodzenia swoim podopiecznym. Zebrane podczas kampanii fundusze zostaną w całości przeznaczone dla dzieci z SOS wiosek Dziecięcych.

 ***

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce to organizacja dobroczynna, która działa na rzecz umacniania rodzin zagrożonych rozpadem oraz opiekuje się opuszczonymi i osieroconymi dziećmi. Wykorzystując międzynarodowe doświadczenie, z powodzeniem realizujemy swoją misję w Polsce już od prawie 29 lat.

grafika

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Paramount nie rezygnuje. Kolejna oferta kupna właściciela TVN

Paramount nie rezygnuje. Kolejna oferta kupna właściciela TVN

Nowa wicenaczelna lifestyle’u w Gazeta.pl

Nowa wicenaczelna lifestyle’u w Gazeta.pl

Alior Bank mocniej się reklamował. Połowa klientów w mobile’u

Alior Bank mocniej się reklamował. Połowa klientów w mobile’u

Divante w portfolio agencji more

Divante w portfolio agencji more

ORLEN i Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie będą wspólnie popularyzować naukę
Materiał reklamowy

ORLEN i Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie będą wspólnie popularyzować naukę

Nowy właściciel robi porządki w Gremi Media. Marki prasowe dużo mniej warte

Nowy właściciel robi porządki w Gremi Media. Marki prasowe dużo mniej warte