Huawei wzbogaca swoje portfolio o Gigabitowe punkty dostępowe dla przedsiębiorstw

Huawei, globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT), wprowadził do sprzedaży nowe punkty dostępowe (AP) klasy biznesowej obsługujące najnowszy standard 802.11ac. Nowy produkt jest wyrazem zaangażowania firmy w upowszechnianie dostępu do bezprzewodowych sieci Gigabitowych oraz promowanie trendu Bring Your Own Device (BYOD), co przyczyni się do szybszej transformacji świata biznesu.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Oferta punktów dostępowych 802.11ac dla firm aktualnie składa się z dwóch modeli urządzeń – AP5030DN-AC i AP5130DN-AC – o przepustowości do 1.3 Gbps przy częstotliwości 5 GHz oraz 1.75 Gbps przy jednoczesnym wykorzystaniu częstotliwości 2.4 GHz i 5 GHz. Dzięki obsłudze dwóch częstotliwości jednocześnie możliwe jest podpięcie do jednego AP nawet 256 użytkowników, co z kolei sprawia, że urządzenie jest idealne do zastosowania w średnich i dużych lokalizacjach, takich jak szkoły, lotniska, dworce czy centra handlowe. Zarówno AP5030DN-AC jak i AP5130DN-AC mogą być użyte w rozwiązaniu zarządzanym centralnie. Wysoka wydajność i bezkonkurencyjna funkcjonalność sprawią, że klienci biznesowi będą teraz mogli korzystać z szerszej gamy usług bezprzewodowych, wymagających szerokiego pasma, takich jak streaming wideo HD, usługi multimedialne, czy dostęp do pulpitów w chmurze.

Błyskawiczne rozpowszechnienie i ewolucja inteligentnych urządzeń oraz sieci mobilnych, a także wzmagający się trend BYOD powoduje olbrzymie zmiany w modelach działalności przedsiębiorstw. AP 802.11ac realizuje ideę wprowadzania innowacji zorientowanych na potrzeby klienta, a jego premiera stanowi wyraz zaangażowania Huawei Enterprise w rozwój i tworzenie najnowocześniejszych technologii, pomagających firmom uzyskać lepszą łączność i optymalne wyniki biznesowe – powiedział Paweł Wachelka, IP Product Manager w Huawei Sp. z o.o.

Funkcjonalności WLAN

·         Zgodność ze standardami IEEE 802.11a/b/g/n/ac, maksymalna przepustowość 1.75 Gbit/s dla dwóch interfejsów radiowych

·         Maximum ratio combining (MRC)

·         Maximum Likelihood Detection (MLD)

·         Agregacja danych w tym A-MPDU (Tx/Rx) I A-MSDU (tylko Rx)

·         Dynamiczny wybór częstotliwości (dynamicfrequencyselection – DFS) 802.11

·         Krótki interwał ochronny (GI – guardinterval) w trybach 20 MHz i 80 MHz

·         Modulacja 256QAM

·         Mapowanie priorytetów i szeregowanie pakietów w oparciu o profil Wi-Fi Multimedia (WMM) wprowadza priorytety przetwarzania i przesyłania danych

·         Automatyczne i ręczne dostosowywanie przepustowości (domyślnie funkcja automatyczna)

·         Zarządzanie kanałami WLAN i zmiana przepustowości kanałów

·         Obsługa funkcji FrameBurst, mogącej podnieść maksymalną przepustowość

·         Automatyczne skanowanie kanałów (AP5030DN-AC skanuje kanały wykorzystywane przez inne punkty dostępu, mierzy poziom zakłóceń i przesyła raport do AC, uruchamiając funkcję strojenia kanału)

·         Ukrywanie identyfikatora sieci (SSID)

·         Technologia podtrzymywania sygnału (SST)

·         Technologia nieplanowanego automatycznego oszczędzania energii (U-APSD)

·         Technologia kontroli i sterowania bezprzewodowymi stacjami dostępowymi (CAPWAP)

·         Automatyczne wykrywanie kontrolerów dostępu (AC)

Funkcjonalności sieci:

·         Zgodność ze standardem IEEE 802.3u

·         Automatyczna negocjacja przepustowości, trybu duplex i automatycznego przełączania między mediami

·         Przydzielanie VLAN w oparciu o SSID i 802.1x

·         16 wirtualnych punktów dostępu (VAP) na każdym radiu

·         Klient DHCP

·         Zcentralizowane przesyłanie danych i lokalne przesyłanie danych

·         Izolacja STA w tej samej sieci VLAN

·         ACLLLDP

·         Nieprzerwane przesyłanie usług po zerwaniu połączenia CAPWAP w trybie lokalnego przesyłania danych

·         Podwójne zasilanie AC

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Enea sponsorem tytularnym hali w Szczecinie

Enea sponsorem tytularnym hali w Szczecinie

Minister cyfryzacji polemizuje z Muskiem. Chodzi o weto Nawrockiego

Minister cyfryzacji polemizuje z Muskiem. Chodzi o weto Nawrockiego

"Polityka" też zdrożała

"Polityka" też zdrożała

Polskie kina bez obaw przed ekspansją Netfliksa. Co z cenami biletów?

Polskie kina bez obaw przed ekspansją Netfliksa. Co z cenami biletów?

HD na MUX-8 wcale nie tak szybko. Wiemy, czego oczekują nadawcy

HD na MUX-8 wcale nie tak szybko. Wiemy, czego oczekują nadawcy

"Zdrajcy" wracają na antenę TVN. Znamy datę premiery

"Zdrajcy" wracają na antenę TVN. Znamy datę premiery