Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2017-03-20

A A A POLEĆ DRUKUJ

Koniec budowy 700 mieszkań na Królewskim Wzgórzu w Gdańsku

  • ALLCON Budownictwo finalizuje realizację ostatniego etapu budowy osiedla Królewskie Wzgórze w Gdańsku Morenie.
  • Ostatni z 21 budynków liczącej niemal 700 mieszkań inwestycji zostanie oddany do użytkowania w kwietniu 2017 roku.
  • To jedna z największych pod względem skali inwestycja mieszkaniowa zrealizowana do tej pory przez gdyńskiego generalnego wykonawcę.

Osiedle Królewskie Wzgórze zlokalizowane jest w Gdańsku Morenie przy ul. Myśliwskiej, jego deweloperem jest wchodząca w skład Grupy ALLCON spółka ALLCON Osiedla. W ramach wieloetapowej inwestycji powstało 21 budynków w 3-piętrowej zabudowie. Znajdują się w nich aż 693 mieszkania. Łączna kubatura obiektów wynosi 170,1 tys. m3, natomiast powierzchnia użytkowa mieszkań 42,1 tys. m2. Do tej pory do użytkowania oddanych zostało 20 budynków, natomiast prace budowlane na ostatnim z nich są finalizowane – zostanie on przekazany deweloperowi w kwietniu 2017 roku.

- Pod względem liczby i kubatury budynków, a także liczby i powierzchni użytkowej mieszkań, Królewskie Wzgórze jest największym projektem mieszkaniowym, jaki do tej pory mieliśmy okazję realizować. Nie tylko w ramach Grupy ALLCON, ale w ogóle w tej kategorii budownictwa – również na zlecenie zewnętrznych podmiotów. To jedna z naszych kluczowych specjalizacji, w 2017 r. przekroczymy 20 ukończonych inwestycji mieszkaniowych i apartamentowych znajdujących się w naszym portfolio ­­- mówi Mariusz Białek, Prezes Zarządu w ALLCON Budownictwo.

Inwestycje w realizacji

Obecnie ALLCON Budownictwo jest w trakcie realizacji trzech inwestycji mieszkaniowych w ramach Grupy ALLCON. W Gdańsku powstaje osiedle Kamienice Malczewskiego 2, a w Gdyni trwają prace na budowach Willi Park oraz Osiedla Gdyńskiego. Spółka jest obecnie zaangażowana także w powstawanie trzech obiektów mieszkaniowych i apartamentowych dla zewnętrznych inwestorów: WATERLANE ISLAND i Neptun Park IV w Gdańsku oraz Zatoka Komfortu w Jastarni. Generalny wykonawca zrealizował do tej pory 18 ukończonych realizacji mieszkaniowych i apartamentowych, m.in. liczące po kilkaset lokali mieszkalnych gdyńskie kompleksy Kaskada Redłowska i Witawa oraz gdański Awiator. Łączna kubatura znajdujących się w portfolio spółki obiektów tej kategorii to 880 tys. m3, natomiast powierzchnia użytkowa mieszkań ok. 200 tys. m2. Budownictwo mieszkaniowe jest obok biurowego, hotelowego i przemysłowego głównym filarem działalności spółki.


dostarczył infoWire.pl
Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ