Lodowe desery z jesienną nutą

Jesień ma dwa oblicza - szare, deszczowe i mgliste, ale też ciepłe, pachnące i niezwykle smaczne. Tego drugiego można doświadczyć przygotowując pyszne desery z sezonowych przypraw, owoców i warzyw.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Cynamon, kardamon, goździki, czy anyż to nie tylko wyśmienite dodatki do grzańca. Urozmaicą też smak ciast i deserów nadając niesamowitego korzennego aromatu. Dopełniają smak lodów waniliowych, śmietankowych, czy czekoladowych i sprawiają, że ich smak będzie zdecydowanie bardziej kojarzący się z obecną porą roku. Co więcej, mają wiele zdrowych właściwości - cynamon i goździki hamują rozwój bakterii, imbir rozgrzewa i poprawia krążenie. 

Choć w ciągu całego roku sięgamy po migdały, pistacje, nerkowce, czy kokos to jesienią smakują one szczególnie. Dodatek w postaci orzechów, choć dodaje lekkiej goryczy, wydobywa smak. Orzech włoski prosto z drzewa, świeżo rozłupany to dla wielu wspomnienie dzieciństwa, a takie smaki wspomnień ogrzewają szczególnie.

Jednym z najpopularniejszych owoców kojarzących się z jesienią jest jabłko. One też pozytywnie działają na organizm - wspomagają przemianę materii i mają właściwości odkwaszające. Któż nie uwielbia smaku i aromatu ciepłej szarlotki z dodatkiem lodów i bitej śmietany. Jabłka świetnie komponują się z lodami bakaliowymi albo śmietankowymi. Ten deser niewątpliwie króluje w kawiarniach, ale nie ma powodu, dla którego nie można by przenieść takiej przytulnej atmosfery do mieszkania. Jabłka można też jednak przyrządzić w inny sposób - np. zapiec je z miodem.

Inny “deserowy” owoc to gruszka. Zawiera dużo potasu, błonnika, żelaza i witaminy C - jest zatem pyszna i zdrowa. Gruszka zapiekana ze słodkimi sosami, podawana w karmelu lub z lodami waniliowymi to słodkość, której nikt się nie oprze.

Dlaczego tak dobrze smakują połączenia gorących smakołyków z lodami? - Mimo zimna za oknem, sięgnięcie po lody przy przygotowywaniu deserów przywołuje miłe wspomnienie lata, a połączenie ich z sezonowymi dodatkami tworzy niebanalne kompozycje, pasujące do długich wieczorów z filmem czy książką - mówi Piotr Gąsiorowski, Dyrektor Marketingu PPL Koral, właściciela marki Bracia Koral - Lody Jak Dawniej.

Dynia - kolejny sezonowy smakołyk. Bogata jest w witaminy i kwasy tłuszczowe. Doskonale nadaje się do naleśników, ciast, galaretek, konfitur, a nawet dyniowego tiramisu. W deserach wyjątkowo pasuje do czekolady, miodu i pomarańczy.

Nawet w największą pluchę niezawodnym sposobem na poprawienie nastroju jest przyrządzenie słodkich rarytasów. Jesienną porą, szczególnie warto delektować się obecnością w kuchni korzennych aromatów i sezonowych warzyw i owoców.

grafika

dostarczył

infoWire.pl

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Tejchman twarzą "Gościa Wydarzeń". Rymanowski skupi się na YouTube i "Śniadaniu"

Tejchman twarzą "Gościa Wydarzeń". Rymanowski skupi się na YouTube i "Śniadaniu"

TikTok przekonuje Polaków, że jest bezpieczny dla dzieci. Ekspertka się nie zgadza

TikTok przekonuje Polaków, że jest bezpieczny dla dzieci. Ekspertka się nie zgadza

Znamy prowadzących sylwestra Polsatu. Tylu jeszcze nie było

Znamy prowadzących sylwestra Polsatu. Tylu jeszcze nie było

Solorz odwołany z podpisem syna. Znika z "serialowej fabryki" Polsatu

Solorz odwołany z podpisem syna. Znika z "serialowej fabryki" Polsatu

SDP i szefowa KRRiT przypominają "przejęcie" TVP. "Proces rzekomej "likwidacji" ma charakter pozorny"

SDP i szefowa KRRiT przypominają "przejęcie" TVP. "Proces rzekomej "likwidacji" ma charakter pozorny"

Polskie Radio nagrodziło dziennikarzy za popularne cykle. Na liście m.in. Grochal i Czejarek

Polskie Radio nagrodziło dziennikarzy za popularne cykle. Na liście m.in. Grochal i Czejarek