Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2012-03-12

A A A POLEĆ DRUKUJ

ZGM pomaga zamienić mieszkanie

W Toruniu łatwiej teraz o zamianę mieszkań. W Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej przy ul. Grudziądzkiej 159B powstała nowa jednostka – Biuro Zamiany Mieszkań. To nie koniec nowości. Do dyspozycji mieszkańców chcących dokonać zamiany mieszkania oddana została profesjonalna, internetowa wyszukiwarka złożonych ofert.

Głównym celem działania Biura Zamiany Mieszkań jest minimalizacja dysproporcji pomiędzy powierzchnią zajmowanego lokalu a liczbą osób w nim zamieszkujących. Biuro będzie pomagało również mieszkańcom, które ze względu na wysokość uzyskiwanych dochodów nie są w stanie utrzymać swojego mieszkania, albo których stać na lokal o wyższym standardzie. Powstała jednostka pomoże także w zamianie na lokal z możliwością wykupu na własność.

- Do zamiany mieszkania zachęcamy wszystkich, bez wyjątku. Nie tylko ze względów metrażowych czy finansowych. Jeżeli przyczyną niedogodności, np. ze względu na kłopoty z poruszaniem się, jest umiejscowienie lokalu na wyższych kondygnacjach budynku, również można starać się o zamianę – mówi Dorota Benz-Kostrzewska z Biura Zamiany Mieszkań.

Osoby zainteresowane zamianą same mogą poszukać interesującej oferty. Na stronie internetowej ZGM ruszyła specjalnie przygotowana wyszukiwarka złożonych ofert.

- Internetowa wyszukiwarka pozwala na znalezienie interesującego nas lokalu według różnych kryteriów. Za jej pomocą można przeszukać dostępne oferty w danym rejonie Torunia, czy w zależności od liczby pokoi, kondygnacji, a nawet rodzaju ogrzewania – wylicza Dorota Benz-Kostrzewska.

Uczestnikami systemu zamiany mieszkań mogą być najemcy lokali gminnych oraz lokali wchodzących w skład innego niż gminny zasobu mieszkaniowego, a także byli najemcy lokali gminnych, którzy utracili tytuł prawny do lokalu ze względu na występujące zadłużenie (po spłacie zadłużenia we własnym zakresie lub po spłacie ich zadłużenia przez kontrahentów deklarujących taką gotowość).

Osoby zainteresowane zamianą mogą w każdej chwili złożyć swoją ofertę. Wystarczy wypełnić druk wniosku o zamianę mieszkania i przekazać do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu przy ul. Grudziądzkiej 159B. Druki wniosków dostępne są w siedzibie ZGM oraz na stronie internetowej: www.zgm.torun.pl . Po złożeniu wniosku sporządzona oferta zostanie umieszczona w internetowej wyszukiwarce zamian mieszkań.

Wyszukiwarka ofert dostępna jest pod adresem: http://www.zgm.torun.pl/bzm/index.php

Ważne dane: Biuro Zamiany Mieszkań ul. Grudziądzka 159B 87-100 Toruń, pokój nr 8 tel. (56) 657 75 34 e-mail: bzm@zgm.torun.pl

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ