SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ipsos tłumaczy przestrzelony sondaż wyborczy: zagadka nieważnych głosów

- Samo zwiększenie i tak już bardzo dużej próby badawczej nie rozwiąże problemów, które wystąpiły przy okazji prognozy wyników wyborów samorządowych. Potrzebna jest wiedza o powodach oddawania głosów nieważnych - mówi Wirtualnemedia.pl Krzysztof Chmielewski, dyrektor badań w Ipsosie.

Dołącz do dyskusji: Ipsos tłumaczy przestrzelony sondaż wyborczy: zagadka nieważnych głosów

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Inna
Ja widać, ludzie w ciągu ostatnich lat nagle, masowo zgłupieli. Może dieta? Albo zmiany klimatyczne?
odpowiedź
User
Gość
A może w pełni świadomie oddane głosy nieważne
Politycy dajcie rubrykę : "świadomie oddaje głos nieważny ponieważ uznsję że nie mam na kogo zagłosować" i gwarantuje że sprawa się rozwiąże a w dodatku zwièkszy się frekwencja po pójdą głosować ludzie nie mający na kogo zagłosować w ramach protestu ruszą się z domu do lokali wyborczych !!!!
odpowiedź
User
jaan
Są już mapy wyborów za 2002, 2006, 2010 można tam zauważyć że tam gdzie wygrywał PiS liczba głosów nieważnych jest bardzo niska. Tam gdzie wygrywał PO głosów nieważnych była już wysoka.
Dane powinny być poddane analizie statystycznej, takiej jakiej poddano wybory w Rosji gdzie w 10 dni po wyborach było już wiadomo że wybory na prezydenta zostały sfałszowane. Ta książeczka nic nie tłumaczy. Mazowsze poza Warszawą w 2002 2006 oraz 2010 stale miała problem z liczbą głosów nieważnych. Ta zaraza rozlała się na regiony Zachodniej Polski
odpowiedź