SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Według prezesa TVP zwiększenie panelu przez NAM nie rozwiąże problemu transparentności informacji. „Przykrycie go za pieniądze nadawców i wzmocnienie dominującej pozycji”

Firma Nielsen Audience Measurement od 2019 chce zwiększyć panel do 5 tys, ale - zdaniem prezesa TVP Jacka Kurskiego - nie rozwiąże to problemu transparentności informacji o strukturze geograficznej panelistów oraz uwzględnienia miękkich zachowań decydujących takich jak preferencje polityczne. - Rozszerzenie panelu jest próbą przykrycia tego problemu za pieniądze nadawców i wzmocnieniem dominującej pozycji Nielsena - mówi Wirtualnemedia.pl Kurski.

Dołącz do dyskusji: Według prezesa TVP zwiększenie panelu przez NAM nie rozwiąże problemu transparentności informacji. „Przykrycie go za pieniądze nadawców i wzmocnienie dominującej pozycji”

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Alexandro
W Niemczech Panel miał w 2015 roku 5000 gospodarstw domowych - w Polsce miał wtedy około 1700. Nie chodzi jedynie o odzwierciedlenie populacji, bo to da się zrobić nawet mając 1000 respondentów, ale o to że tak małą liczbą gospodarstw i osób nie da się przebadać 200 kanałów telewizyjnych dostępnych na rynku.

W Niemczech panel ma 2 tysiące i nikt nie placze że za mały,a kraj dwa razy większy
odpowiedź
User
Jakub
Może być panelistą ja najbardziej ale chodzi o to żeby wybierać aktywistów z lewej i prawej strony a nie tylko lewaków ;-)

Czy aktywista Platformy Obywatelskiej lub Nowoczesnej bądź jakiejkolwiek innej partii sprzeciwiającej się obecnym rządom nie jest normalnym telewidzem i nie może mieć w domu panelu? Tak samo płaci i tak samo ma wybór, który kanał włączyć, a który nie. Jeżeli nie chce oglądać TVP to wypada uwzględnić, iż jest grupa osób w kraju, które nie mają ochoty jej włączać. Czy gdyby w 2019 roku role się odwróciły i to PiS trafiłby do opozycji to wtedy jego pokładom ludzkim należy odebrać panele?
odpowiedź
User
Tatiana
Sondaż wyborczy bada tylko jedną cechę populacji. 1000 osób wystarczy i to należy dodać, że 1000 z dorosłych Polaków w ten sposób się losuje.


Na takiej samej zasadzie można zakwestionować sondaże wyborcze, gdyż panel badawczy opiera się na 1000 osób, czyli o połowę mniej niż w badaniu Nielsena.
odpowiedź