ZPR Media chce zmienić nazwę stacji Hip Hop TV na Eska Rock TV „Telewizja nie jest właściwym kanałem dystrybucji muzyki hip-hop”

Grupa ZPR Media złożyła wniosek do KRRiT o zmianę nazwy kanału Hip Hop TV na Eska Rock TV. - Zdecydowaliśmy o zmianie profilu muzycznego stacji na rockowy - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Leszek Kozioł, wiceprezes Grupy ZPR Media.

Kanał Hip Hop TV wystartował 23 marca 2016 r. i emituje głównie teledyski hip hopowe. Początkowo stację można było odbierać wyłącznie za pośrednictwem satelity Eutelsat Hot Bird, ale z czasem znalazła się w ofercie operatorów kablowych, takich jak m.in. Toya, Vectra, Netia, nc+ i Orange.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ramoka-eska-tv-extra-gdzie-mozna-ogladac-nowa-stacja ##

Hip Hop TV nie notuje dobrych wyników oglądalności. Na przykład w pierwszym półroczu 2017 roku średni udział stacji wyniósł 0,01 proc. - Hip-hop jest kulturą uliczną, ze wszystkimi jej aspektami i specyfiką. Telewizja koncesjonowana wiąże się natomiast z pewnymi ograniczeniami, dotyczącymi zarówno warstwy słownej, jak wizualnej prezentowanych treści. Nie możemy na przykład emitować treści niecenzuralnych, którymi naszpikowane są klipy hiphopowe - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Leszek Kozioł, wiceprezes Grupy ZPR Media.

Po ponad roku funkcjonowania na rynku Hip Hop TV nadawca doszedł do wniosku, że telewizja nie jest właściwym kanałem dystrybucji dla tego rodzaju treści, co znajduje również odzwierciedlenie w wynikach oglądalności kanału. - Zdecydowaliśmy o zmianie profilu muzycznego stacji na rockowy i, co oczywiste, złożyliśmy wniosek do KRRiT o zmianę nazwy na Eska Rock TV - komentuje nam Kozioł.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/polo-tv-liderem-kanalow-muzycznych-to-tv-i-polsat-music-hd-z-najwiekszym-wzrostem ##

Nowy kanał bazować będzie na marce radia Eska Rock i adresowany będzie do jej grupy docelowej. - Wykorzystamy dobre doświadczenia współistnienia radia i telewizji pod tą samą marką, zarówno pod względem programowym, jak i promocyjnym - podobnie jak w przypadku Radia Eska i Eska TV oraz Radia VOX Fm i VOX Music TV - komentuje wiceprezes Grupy ZPR Media.

W skład Grupy ZPR Media wchodzą jeszcze kanały telewizyjne Fokus TV, Nowa TV, Polo TV, Eska TV, Eska TV Extra i Vox Music TV.

Udział Grupy ZPR Media w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2016 roku wyniósł 2,16 proc.

Michał Kurdupski