SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

10 proc. polskich stron ze szkodliwym oprogramowaniem

Według nowych danych opublikowanych przez Google w Raporcie Przejrzystości, na co 10 polskiej stronie internetowej znajduje się szkodliwe oprogramowanie.

10 proc. polskich stron ze szkodliwym oprogramowaniem

Wynik Polski w skali Europy jest przeciętny. Więcej niż 10 procent zainfekowanych stron posiada jeszcze kilka krajów Starego Kontynentu, w tym: Węgry (15 procent, jeden z najgorszych wyników w skali globalnej), Łotwa (13 procent) czy Słowacja (12 procent). Najlepiej radzą sobie Islandia (4 procent), Finlandia (4 procent) i Wielka Brytania (5 procent).

Na całym świecie są operatorzy hostujący nawet ponad 40 procent stron ze złośliwym oprogramowaniem. Wśród firm z największym udziałem zainfekowanych witryn znajdują się głównie przedsiębiorstwa amerykańskie oraz europejskie: rosyjskie, węgierskie czy słowackie. W Polsce, w ostatnich trzech miesiącach, zdecydowanie największy udział strony ze złośliwym oprogramowaniem miały u firmy eTOP - aż 30 procent. Zarażonych jest też 16 procent witryn hostowanych przez CIS Nephax i 14 procent Home.pl. Google podkreśla jednak, że to właśnie duże sieci są najbardziej narażone na działalność hakerów, ze względu na to ile różnych osób z nich korzysta.

Google stworzyło i rozwija system Bezpiecznego przeglądania, za pomocą którego firma przeszukuje internet właśnie pod kątem szkodliwej działalności. Tylko w maju do indeksu giganta z Mountain View co tydzień trafiało kilkanaście kolejnych stron zajmujących się phishingiem (wyłudzaniem informacji) oraz 20-40 tysięcy witryn ze złośliwym oprogramowaniem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 10 proc. polskich stron ze szkodliwym oprogramowaniem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl