SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

100 mln euro kary dla Microsoftu?

Sto milionów euro - taką grzywnę może nałożyć Komisja Europejska na koncern Microsoft za nadużywanie dominującej pozycji rynkowej

O planowanej karze na amerykańskiego giganta poinformował niemiecki tygodnik "Focus". Komisja Europejska nie potwierdziła tej informacji. - Nikt jak dotąd nie wypowiadała się w sprawie wielkości grzywny. To czysta spekulacja - skomentowała Amelia Torres, rzeczniczka Komisji.

O swojej decyzji w toczącym się już od ponad trzech lat śledztwie Bruksela ma dopiero poinformować - w najbliższych miesiącach, prawdopodobnie w marcu. Większość komentatorów twierdzi jednak, że będzie ona niekorzystna dla firmy stworzonej przez Billa Gatesa. Bruksela od sierpnia ub.r. oficjalnie stawia Microsoftowi (którego system operacyjny Windows jest zainstalowany w 90 proc. wszystkich komputerów PC na świecie) dwa zarzuty: próbę wyeliminowania konkurencji na rynku odtwarzaczy audio-wideo oraz nadużywanie pozycji na rynku oprogramowania prostszych serwerów.

Prócz grzywny - jak twierdzi "Focus" - na Microsoft nałożona by została jeszcze jedna kara: musiałby on zaprzestać powyższych praktyk, np. ujawniając konkurencyjnym producentom oprogramowania dla serwerów swój kod źródłowy.

Microsoft wciąż prowadzi negocjacje z Komisją Europejską - nie można więc wykluczyć, że w ostatniej chwili zdoła doprowadzić do ugody. Jeżeli jednak Komisja nałoży grzywnę - Microsoft na pewno odwoła się do unijnego Sądu Pierwszej Instancji przy Europejskim Trybunale Sprawiedliwości.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 100 mln euro kary dla Microsoftu?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl