SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

2 mld zł zysku z realizacji inwestycji w Wilanowie

Spółka budowlana Polnord spodziewa się w ciągu 5 lat uzyska ć 2,0-2,3 mld zł zysku z realizacji inwestycji w Wilanowie, na 54 ha gruntów, które na mocy umowy inwestycyjnej wniosła aportem Grupa Prokom Investments.

Poinformował Polnord w środę. Grupa PI w zamian za aport obejmie do 5 mln akcji Polnordu po cenie 126,64 zł za walor.

"Zgodnie z aktualnymi szacunkami spółki, łączny spodziewany w ciągu 5 lat zysk z realizacji […] projektów [na 54 ha gruntów w Wilanowie - przyp. ISB] wynosi pomiędzy 2,0-2,3 mld zł, w tym 0,9-1,0 mld zł z projektów mieszkaniowo-usługowych, przy realizowanej marży na poziomie ok. 30% i 1,1-1,3 mld zł z […] projektów komercyjnych" - czytamy w komunikacie.

Spółka poinformowała, że na gruntach o powierzchni 54 ha, wniesionych aportem do Polnordu, zamierza zrealizować zespół mieszkaniowy i mieszkaniowo-usługowy o łącznej powierzchni użytkowej ponad 300 tys. m. kw., park technologiczny o powierzchni biurowej ok. 180 tys. m. kw., kompleks mieszkaniowo-usługowo-handlowy Miasteczko Wilanów o planowanej powierzchni użytkowej ok. 90 tys. m. kw.

W środę rano spółka podała, że w dniu 27 marca br. zawarła z Prokom Investments SA oraz z Osiedlem Wilanowskim Sp. z o.o., spółką zależną od Prokom Investments, umowę inwestycyjną, na podstawie której Grupa Prokom Investments zobowiązała się do wniesienia aportem do Polnordu praw użytkowania wieczystego gruntów położonych w Wilanowie o łącznej powierzchni około 54 hektarów oraz udziałów w spółkach deweloperskich Robyg (15% w Robyg Wilanów II i 20% w Robyg Morena) oraz 100% w Prokom Projekt - spółce posiadającej 33% udziałów w przedsięwzięciu budowlanym prowadzonym wspólnie z TFI Skarbiec.

W zamian za aport Grupa PI obejmie do 5.023.472 akcji Polnord po cenie stanowiącej średnią z okresu trzech miesięcy notowań akcji Polnord na GPW poprzedzających dzień podpisania umowy, tj. 126,64 zł za akcję.

Polnord podał, że strony uzgodniły, iż cena 1 m. kw. wnoszonych gruntów wynosi 1.100 zł za m. kw., zaś łączna wartość udziałów w spółkach deweloperskich została określona na 40 mln zł.

W środę spółka podała także iż poprzez spółkę zależną PLP Development z siedzibą w Moskwie, w której posiada 50% udziałów, buduje budynek biurowy w Nowosybirsku o powierzchni 12 tys. m2 i planuje rozpoczęcie budowy 153 tys. PUM mieszkań w Nowosybirsku i Saratowie.

"Planowane jest również uruchomienie 2 nowych projektów komercyjnych o łącznej powierzchni 38 tys. m2 w Saratowie. Projekty te będą realizowane w okresie następnych 3 lat a spodziewany zysk Polnord SA z tego tytułu wyniesie ok. 160 mln zł"- głosi komunikat.

Obecnie spółka Prokom Investments, która sprzedała 600 tys. akcji Polnordu, czyli 4,75% kapitału tej spółki posiada w Polnordzie do 50,21 %.

Według wstępnych danych, w 2006 roku Polnord miał 55,12 mln zł straty wobec 82,99 mln zł straty rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 285,54 mln zł wobec 333,00 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 2 mld zł zysku z realizacji inwestycji w Wilanowie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl