SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

250 mln euro na rozwój edukacji

MinFin podpisze z EBI umowę na 250 mln euro kredytu na rozwój edukacji.

Rząd upoważnił ministra finansów do podpisania z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) umowy kredytu w wysokości 250 mln euro na realizację projektu „Polska – projekt na rzecz rozwoju nauki i szkolnictwa”, podało Centrum Informacyjne Rządu (CIR) Ministrów komunikacie po wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów.

„Realizacja projektu umożliwi współfinansowanie inwestycji związanych z wdrażaniem podprojektów badawczo-rozwojowych. Będą one refinansowane do 50% ich kosztów, ponoszonych przez budżet państwa na projekt, budowę, remont oraz przebudowę laboratoriów, budynków państwowych szkół wyższych i pozostałej infrastruktury wykorzystywanej w działalności rozwojowo-badawczej” – podano w komunikacie.

EBI – unijna instytucja zajmująca się długofalowym finansowaniem projektów inwestycyjnych – pożyczył na projekty w Polsce 10 mld euro począwszy od 1990 roku, z czego najwięcej (40%) na infrastrukturę transportową.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 250 mln euro na rozwój edukacji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl