SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

33,7 mln EUR straty SkyEurope w I półroczu

Strata netto SkyEurope wyniosła w I półroczu zakończonym w marcu 33,74 mln EUR i jest o 78,6 proc. wyższa od wykazanej rok wcześniej.

Przychody operacyjne linii lotniczej wzrosły o 40 proc. do 51,7 mln EUR.

SkyEurope przewiózł w I półroczu roku obrotowego 866.843 pasażerów, o 52,8 proc. więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Wskaźnik obłożenia wyniósł 68,4 proc. i jest o 2,1 pkt. proc. wyższy od wykazanego rok wcześniej. Średni przychodów na pasażera spadł w omawianym okresie o 3,3 proc. do 60,98 EUR. W I półroczu sieć SkyEurope została rozszerzona o 17 nowych tras. Obejmuje ona obecnie 70 tras do 37 miast w 19 krajach europejskich.

Zarząd SkyEurope spodziewał się pogorszenia wyników w półroczu obejmującym miesiące zimowe. Spółka przeprowadziła także w tym okresie duże inwestycje.

- W drugim półroczu 2006 r. (które obejmuje okres szczytu letniego) można się spodziewać większego natężenia ruchu pasażerskiego, a co za tym idzie wzrostu przychodów, co z pewnością będzie miało korzystny wpływ na dalszy rozwój działalności Spółki. Można się ponadto spodziewać, że prognozowany wzrost potencjału przewozowego oraz dalsza redukcja kosztów w drugim półroczu również pozytywnie wpłyną na rozwój Spółki – głosi raport SkyEurope.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 33,7 mln EUR straty SkyEurope w I półroczu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl