SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

4Media kłamała

KPWiG podejrzewa zarząd spółki 4Media o szereg nadużyć prawa

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd podejrzewa zarząd spółki 4Media o szereg nadużyć prawa, a zwłaszcza o nieprawidłowości w wykonywaniu obowiązków informacyjnych - poinformowali na wtorkowej konferencji przedstawiciele komisji.

- Mamy do czynienia ze spółką, która najpierw inwestorów naciągała, zbierając od nich pieniądze, potem ich nie informowała, żeby ukryć swą sytuację finansową. Następnie mieliśmy do czynienia z różnego rodzaju wyprowadzeniem środków ze spółki w różnych, nie do końca wiadomych kierunkach - ocenił wiceprezes komisji, Aleksander Chłopecki.

Na długiej liście zarzutów i podejrzeń zamieszczonych w komunikacie komisji dominują informacje o przekazywaniu do komisji oraz do publicznej wiadomości nieprawdziwych informacji o sytuacji finansowej spółki, na przykład podejrzenie fałszowania sprawozdań finansowych.

Jest też zarzut próby manipulacji kursem akcji spółki przez członków zarządu w oparciu o wykorzystanie poufnej informacji. Komisja kilkakrotnie zawiadomiła prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

- Raporty spółki wielokrotnie nie odzwierciedlały stanu faktycznego, to znaczy mówiły o rzeczach, których nikt nie widział - powiedział dyrektor departamentu spółek publicznych i finansów KPWiG, Dariusz Witkowski.

- W kontekście posiadanych przez komisję informacji, raport z 18 kwietnia br. o złożeniu przez zarząd spółki wniosku o upadłość, jest działaniem na pograniczu kpiny - ocenił Chłopecki.

Przedstawicielom komisji nie jest łatwo dotrzeć do szefów 4Media. Witkowski zwrócił uwagę że na komunikacie o wniosku o upadłość nie ma numeru faksu, z którego dokument był przesłany.

Bardzo trudno jest też dotrzeć do spółki GRP SA, która prawdopodobnie przejęła część majątku 4Media. Spółka jest zarejestrowana w Warszawie, a faktyczną działalność prowadzi w Gdańsku.

Komisja nie zamierza w najbliższej przyszłości podejmować działań zmierzających do wycofania spółki z publicznego obrotu. - Przypuszczam, że decyzję o wycofaniu akcji 4Media z publicznego obrotu komisja podejmie wtedy, gdy nie zaszkodzi to możliwościom naszej pomocy dla wierzycieli i akcjonariuszy - powiedział Chłopecki.
2003-04-23
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji:

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl