SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

64% Polaków źle ocenia sytuację polityczną w kraju

Prawie dwie trzecie (64%) Polaków źle ocenia obecną sytuację polityczną w kraju. To o 10 punktów procentowych więcej niż w lipcu. Za dobrą sytuację w Polsce uznało 7% badanych. Natomiast w ocenie 25% sytuacja nie jest ani dobra, ani zła, zaś 4% respondentów nie potrafiło zająć stanowiska w tej sprawie - wynika z najnowszego sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej.

64% Polaków źle ocenia sytuację polityczną w kraju

Ponad połowa (59%) respondentów CBOS uważa, że sytuacja w naszym kraju zmierza w złym kierunku, to o 5 punktów procentowych więcej niż w lipcu. Odmienny pogląd wyraziło 28% badanych, a 13 proc. nie miało na ten temat zdania.

Ponad połowa ankietowanych - 56%, o 10 punktów więcej niż w lipcu - sytuację w swoim zakładzie pracy ocenia jako dobrą, 13 proc. badanych oceniło ją jako złą. Z kolei 28% respondentów wyraziło pogląd, że nie jest ona ani dobra, ani zła, zaś 3% nie potrafiło wyrazić opinii w tej kwestii.

Z badania CBOS wynika też, że 36% respondentów raczej nie liczy się z możliwością utraty obecnej pracy, np. z powodu zwolnienia, bankructwa, upadku, likwidacji zakładu pracy czy też gospodarstwa. Tyle samo badanych (36%) uznało to mało prawdopodobne. Tylko 5% ankietowanych bardzo poważnie liczy się z utratą pracy, zaś 17%, że raczej tak, a 6% nie potrafiło zająć stanowiska w tej sprawie.

W ocenie 35% badanych, obecnie w ich rodzinach żyje się dobrze, zaś przeciwnego zdania było 16 ankietowanych. Z kolei 49% respondentów uznało, że w ich rodzinach nie żyje się ani dobrze, ani źle.

Połowa badanych (50%) uważa, że w ciągu najbliższego roku w Polsce nic się nie zmieni. Co czwarty (24%) przewiduje pogorszenie sytuacji i tylko co szósty (17%) spodziewa się poprawy. Natomiast 9% nie potrafiło udzielić odpowiedzi w tej kwestii.

Sondaż CBOS został przeprowadzony w dniach 3-6 sierpnia tego roku na 859-osobowej, reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

  • Więcej informacji:
  • Cbos
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 64% Polaków źle ocenia sytuację polityczną w kraju

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl