SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Alcatel oferuje nową wersję kompaktowego koncentratora DSLAM

Alcatel wprowadza na rynek nową wersję koncentratora DSLAM Alcatel 7324 Remote Unit - niewielkiego urządzenia, przeznaczonego do obsługi użytkowników szerokopasmowego dostępu do Internetu realizowanego z wykorzystaniem technologii xDSL.

Podstawowe zalety koncentratora to: kompaktowa budowa - obudowa pizza-box o wysokości 1,5 U -  przystępna cena, obsługa najnowszych standardów ADSL (m.in. ADSL2, ADSL2plus i READSL2) oraz wsparcie dla świadczenia zyskujących popularność usług triple play, obejmujących szybki dostęp do Internetu, telewizję interaktywną IP (IPTV) i telefonię IP (VoIP). Dodatkowo tryb pracy ADSL2/ADSL2+ annex M umożliwia symetryczny dostęp z przepływnościami do 2 Mb/s w obu kierunkach transmisji.

Jest to rozwiązanie umożliwiające usługodawcom ekspansję na rynku, przy zachowaniu ograniczonych nakładów inwestycyjnych na modernizację infrastruktury. Urządzenie zostało specjalnie zaprojektowane pod kątem wymagań stawianych koncentratorom DSL montowanym w lokalizacjach o niewielkim zapotrzebowaniu na usługi DSL i ograniczonym miejscu na instalację. Dostawcy internetowi mogą rozszerzyć dzięki niemu zasięg oferowania usług także o użytkowników z terenów o niskiej gęstości zaludnienia, których obsługa wcześniej była nieopłacalna.

W obecnej wersji koncentrator został wyposażony w 48 portów. Dzięki obsłudze protokołu IGMP (Internet Group Management Protocol), urządzenie Alcatel 7324 RU wysyła strumienie wideo tylko do tych abonentów, którzy zgłosili takie zapotrzebowanie. Zapobiega to niepotrzebnemu kierowaniu ruchu do wszystkich abonentów oraz optymalizuje wykorzystanie pasma przez aplikacje, takie jak telewizja rozsiewcza. Przy transmisji wideo, a zwłaszcza telewizji rozsiewczej, która z natury rzeczy wymaga wysokich przepływności, ma to kolosalne znaczenie dla optymalizacji wykorzystania pasma.

Alcatel 7324 RU może być bezpośrednio połączony z metropolitalną siecią ethernetową lub z systemem Alcatel 7302 Intelligent Services Access Manager (ISAM). Oferowany jest szeroki wybór interfejsów up-link, w tym optyczne 1000Base-SX, 1000Base-LX oraz miedziane 100/1000Base-Tx. Ponieważ koncentrator jest wyposażony w 2 porty Ethernet, drugi z nich może być wykorzystany do podłączenia innego koncentratora A7324 RU.

Pozostałe nowe funkcjonalności to testowanie linii w trybie SELT (ang. Single Ended Line Testing) lub DELT (ang. Dual Ended Line Testing), translacja protokołu PPPoA na PPPoE oraz dynamiczne zarządzanie mocą na linii ADSL.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Alcatel oferuje nową wersję kompaktowego koncentratora DSLAM

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl