SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Alternatywny rynek giełdowy do połowy lipca

Rynek alternatywny warszawskiej giełdy przeznaczony dla mniejszych spółek o wyższym ryzyku inwestycyjnym, wystartuje do połowy lipca.

Zapowiedział w poniedziałek prezes GPW Ludwik Sobolewski.

"Złożyliśmy do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zatwierdzenie regulaminu nowego rynku. Zgłaszają się już do nas członkowie giełdy" - powiedział Sobolewski.

"Mam nadzieję, że ten segment obrotu zostanie uruchomiony do połowy lipca" - dodał.

GPW na początku 2007 roku przedstawiła założenia dotyczące nowego rynku. Ma on przede wszystkim stworzyć alternatywną wobec kredytu możliwość finansowania dla małych, atrakcyjnych podmiotów o dużych perspektywach wzrostu.

GPW przewiduje, że na nowy rynek trafią spółki o kapitalizacji do około 20 mln zł i wartości oferty publicznej od kilkuset tysięcy do kilku milionów złotych.

Według założeń władz giełdy, inwestorami na nowym rynku mogłyby być np. fundusze venture capital i private equity.

Nowa platforma obrotu nie będzie mieć statusu rynku regulowanego. Będzie tańsza, procedura wejścia do obrotu będzie mogła być uproszczona. Na przykład spółka kierująca ofertę do mniej niż 100 inwestorów będzie mogła sporządzić jedynie dokument dopuszczeniowy zatwierdzany przez autoryzowanego doradcę lub współzatwierdzany przez GPW.

Obowiązki informacyjne będą bardziej liberalne niż na rynku głównym. Spółka nie będzie musiała np. publikować raportów kwartalnych, a jedynie półroczne i roczne.

Notowania na nowym rynku mają się odbywać od poniedziałku do piątku od 10:00 do 14:00.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Alternatywny rynek giełdowy do połowy lipca

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl