SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ambitne plany MNI

MNI podniosło oczekiwania co do przychodów za 2006 r. do 140 mln zł.

Spółka telekomunikacyjna MNI SA (dawniej Szeptel) podniosła oczekiwania co do poziomu skonsolidowanych przychodów w 2006 roku do 140 mln zł i zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację (EBITDA), podała spółka w komunikacie we wtorek.

W grudniu MNI podawało, że wartości te wyniosą odpowiednio: 120 mln zł i 30 mln zł.

MNI szacuje, że w roku 2006 osiągnie z usług medialnych (serwisy interaktywne z podwyższoną taryfą w telefonii komórkowej i stacjonarnej – co najmniej 65 mln zł przychodów.

„Usługi medialne stanowią dla MNI SA źródło ponad 70% przychodów. W 2005 r. spółka osiągnęła ponad 50 mln zł przychodu z ich sprzedaży. Oznacza to, że usługi te stanowią dziś podstawowe źródło przychodów MNI SA” – podano w komunikacie.

MNI oczekuje, że kolejnych co najmniej 60 mln zł przychodów pozyska z usług telekomunikacyjnych świadczonych przez pion telekomunikacyjny MNI oraz Pilicką Telefonię.

Dalsze 15 mln zł przychodów ma pochodzić z usług marketingu bezpośredniego.

„W konsekwencji wynik skonsolidowany grupy MNI SA w 2006 r. będzie kształtował się następująco: Przychody na poziomie 140 mln zł; EBITDA na poziomie 35 mln zł” – głosi komunikat.

W połowie listopada MNI prognozowało, że skonsolidowane przychody wyniosą w 2005 roku ok. 70 mln zł.

Po trzech kwartałach 2005 roku grupa miała 9,05 mln zł zysku wobec 3,50 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 53,49 mln zł wobec 22,17 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ambitne plany MNI

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl