SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Analitycy o TP SA

Grupa TP SA miała 481-655 mln zł zysku netto w III kw. 2006 r. - analitycy.

Telekomunikacja Polska SA (TP SA) mogła w III kw. 2006 roku zanotować od 481 mln zł do 655 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy konsensusie na poziomie 533 mln zł wobec 937 mln zł zysku w analogicznym okresie 2005 roku, prognozują ankietowani przez agencję ISB analitycy.

TP SA opublikuje wyniki za trzeci kwartał w środę, 25 października.

Analitycy z sześciu domów maklerskich uwzględnionych w analizie szacują, że przychody grupy w trzecim kwartale wyniosły od 4.521 mln zł do 4.696 mln zł, przy konsensusie na poziomie 4.598 mln zł wobec 4.614 mln zł w analogicznym okresie 2005 roku.

Według analityków w trzecim kwartale 2006 roku TP SA mogła osiągnąć skonsolidowany zysk operacyjny w wysokości od 837 do 898 mln zł, przy konsensusie na poziomie 871 mln zł wobec 1.135 mln zł zysku rok wcześniej.

„Jest pytanie, czy TP SA utworzy rezerwy na zwolnienia pracowników, które mogą się pojawić i na kary nakładane przez UKE. Ja zakładam, że TP SA nie zawiąże takich rezerw. Poza tym uważam, że to nie będzie to jeszcze kwartał, w którym widoczna będzie wpływ liberalizacji rynku” – powiedział Michał Marczak, analityk Domu Inwestycyjnego BRE Banku.

„Wyniki za III kwartał będą zbliżone do tych osiągniętych w drugim kwartale. Zakładam, że trochę gorsze na poziomie zysku netto, bo w drugim kwartale były dodatnie różnice kursowe. Natomiast będzie to kwartał dużo słabszy niż przed rokiem, gdzie były zdarzenia jednorazowe – TP SA rozwiązała rezerwy na ponad 200 mln zł” – dodał.

TP SA miała 571 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kwartale 2006 roku. Zysk operacyjny wyniósł 792 mln zł, a skonsolidowane przychody wyniosły 4.642 mln zł.

W ocenie analityka, nie tak dobre jak we wcześniejszych kwartałach mogą być wyniki segmentu telefonii komórkowej w grupie TP SA. Marczak uważa, że rynek komórkowy jest coraz bardziej nasycony, co podwyższa koszt pozyskania klienta i powoduje erozję marż.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Analitycy o TP SA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl