SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Astra w 16,2 mln niemieckich domów

Astra zyskała prawie 1 milion gospodarstw domowych w roku 2005 i nadal prowadzi na rynku telewizji cyfrowej docierajac do około 6,3 miliona domów (+41%).

SES Astra zyskała prawie 1 milion niemieckich gospodarstw domowych w roku 2005 i dociera obecnie do 16,2 miliona gospodarstw domowych odbierających satelitarne programy telewizyjne z Astry.

Jak podano w komunikacie szczególnie znaczący był wzrost liczby cyfrowych gospodarstw domowych ASTRY: blisko 6,3 miliona domów odbierało programy cyfrowe w zeszłym roku, co stanowi wzrost o ponad 1,8 miliona domów (prawie 41%) w stosunku do roku poprzedniego. ASTRA pozostaje liderem na rynku cyfrowego satelitarnego odbioru programów telewizyjnych.

TNS Infratest podaje liczbę 37,3 milliona analogowych i cyfrowych telewizyjnych gospodarstw domowych w Niemczech na koniec roku 2005. Łączna liczba domów odbierających sygnał satelitarny wzrosła o 5,9% t.j do 16,4 miliona, z czego 44% odbiera sygnał za pośrednictwem satelity. Kolejnych 18,9 miliona telewizyjnych gospodarstw domowych odbiera programy za pośrednictwem sieci kablowych1, zaś 2,1 miliona wykorzystuje w tym celu anteny naziemne. Biorąc pod uwagę wszystkie sposoby odbioru łączna liczba analogowych gospodarstw domowych sięgała 27 milionów, z czego 10 milionów odbierało programy drogą satelitarną, z odbioru analogowego zrezygnowało 920.000 gosp. domowych.

Jednocześnie, liczba cyfrowych gospodarstw domowych wzrosła do 10,4 miliona. Wzrost ten widoczny jest głównie w odbiorze satelitarnym: 6,3 miliona (61%) wszystkich cyfrowych gosp. dom. odbiera programy TV drogą satelitarną; 2,2 miliona (+9%) telewizyjnych gosp.dom. za pośrednictwem sieci kablowych; dalsze 1,9 miliona naziemnie. W Niemczech sygnał z Systemu Satelitarnego ASTRA w przekazie bezpośrednim lub w sieciach kablowych jest odbierany przez łącznie 35 milionów gospodarstw domowych.
Liczba gospodarstw domowych w Europie i Północnej Afryce2 odbierających programy telewizyjne za pośrednictwem satelity lub przez Internet wzrosła do 60,7 milionów w porównaniu do 71,7 miliona korzystających z sieci kablowych oraz 102,8 miliona – korzystających z sieci naziemnych. Na koniec roku 2005 przekaz cyfrowy odbierało ponad 39 milionów (65%) satelitarnych gospodarstw domowych. Sygnał z ASTRY  dociera do 107 milionów domów w 35 krajach w Europie i Północnej Afryce, z czego do 45 milionów w przekazie bezpośrednim, a do 62 milionów za pośrednictwem sieci kablowych.

“Poprzez zwiększenie swoich zasięgów w minionym roku, SES ASTRA udowodniła swoją wartość i podkreśliła pionierską rolę na rynku odbioru satelitarnego,” powiedział Ferdinand Kayser, Prezes i CEO firmy SES ASTRA. “Satelity ASTRA  pozostają preferowaną metodą dystrybucji dla wielu nadawców telewizyjnych oraz widzów. Do tego wyjątkowego sukcesu przyczynił się nasz stały rozwój oraz długotrwałe inwestycje prowadzone przez nas na telewizyjnym rynku niemieckim, a także na wielu innych rynkach europejskich.”

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Astra w 16,2 mln niemieckich domów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl