SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bank BPH miał dużo lepszy zysk w I kw. 2006 niż przed rokiem

Bank BPH SA miał dużo lepszy zysk w pierwszym kwartale 2006 roku, w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Wynika z poniedziałkowej wypowiedzi prezesa banku Józefa Wancera. Z jego słów wynika też, że polityka dywidendowa ma być zasadniczo utrzymana, choć możliwa jest jej korekta w związku z nowymi zasadami udzielania kredytów w walutach obcych.

„Wyniki są doskonale, dużo lepsze niż w I kwartale 2005 roku. Mam na myśli zysk” – powiedział Wancer dziennikarzom w poniedziałek.

W pierwszym kwartale 2005 roku bank miał 205,4 mln zł zysku netto.

Wancer pytany o wysokość dywidendy powiedział: ”Biorąc pod uwagę wyłącznie wyniki finansowe naszego banku można powiedzieć, że ten trend [w polityce dywidendowej – przyp. ISB] powinien się utrzymać, ale jest propozycja GINB na temat dokapitalizowania w związku ze zmianą warunków kredytowania w walutach obcych i może to spowodować, że ta polityka się zmieni”.

Dodał, że rekomendacja zarządu w sprawie wysokości dywidendy powinna być na początku maja a walne zgromadzenie, które podejmie decyzję w czerwcu.

W zeszłym roku, z zysku za 2004 r. wypłacono 80% na dywidendę.

W poniedziałek prezes BPH poinformował, że po porozumieniu rządu z Unicredito klienci coraz częściej zwracają się z pytaniem „kto będzie nowym właścicielem BPH”.

„Nie ma exodusu, ale mamy dużo pytań” - powiedział

BPH miał po audycie 1.027,44 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej w 2005 roku wobec 758,56 mln zł zysku rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bank BPH miał dużo lepszy zysk w I kw. 2006 niż przed rokiem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl