SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bank Millennium wyemitował obligacje o wartości 150 mln euro

Bank Millennium przeprowadził emisję obligacji podporządkowanych o wartości nominalnej 150 mln euro z terminem wykupu po 10 latach na sfinansowanie bieżącej działalności.

Obligacje zostały nabyte przez spółkę zależną banku - MB Finance z siedzibą w Sztokholmie, który w związku z tym wypuściła euroobligacje o tej samej wartości, podał bank w komunikacie w czwartek wieczorem.

Wartość nominalna emisji wynosi 150 mln euro (150 sztuk obligacji o wartości nominalnej 1 mln euro każda.

"Środki pozyskane z emisji Bank przeznaczy na finansowanie działalności bieżącej" - podał Millennium.

Obligacje będą wykupione po wartości nominalnej po dziesięciu latach od daty emisji. Możliwy jest wcześniejszy wykup w ramach opcji call, jednak nie wcześniej niż po upływie 5 lat od daty emisji.

Obligacje zostały nabyte przez spółkę zależną Banku - spółkę MB Finance AB (publ) z siedzibą w Sztokholmie.

"W związku z nabyciem obligacji MB Finance AB (publ) wyemitowała euroobligacje na warunkach odzwierciedlających warunki emisji obligacji, przy czym realizacja zobowiązań MB Finance AB (publ) z tytułu euroobligacji tych obligacji została zabezpieczona na obligacjach banku"- napisano w komunikacie.

Kwota zobowiązań Banku Millennium (dane jednostkowe) na 30 września 2007 r. wynosi 26,54 mld zł. W skład tych zobowiązań wchodzą zarówno zobowiązania krótkoterminowe jak i długoterminowe.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bank Millennium wyemitował obligacje o wartości 150 mln euro

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl