SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

BBC Worldwide: zyski wzrosły o 50% czyli do 55 milionów funtów

BBC Worldwide Limited opublikowała wyniki badań z roku 2004 i połowy 2005.

Tym samym ogłosiła rekordowy zysk, wynoszący 55 milionów funtów (82 miliony euro). Oznacza to, że w ciągu ostatniego roku BBC pomnożyła swoje dochody o 50%. Sprzedaż wzrosła o 7%, do 706 milionów funtów (1052 milionów euro), natomiast fundusz BBC wzrósł o 4 miliony funtów (6 milionów euro) osiągając nowy, najwyższy dotąd poziom 145 milionów funtów (216 milionów euro).

BBC Worldwide jest ramieniem komercyjnym BBC i spółką w całości należącą do korporacji. Po dokonaniu przeglądu strategii oraz po przeprowadzeniu reorganizacji, działalność BBC Worldwide objęła m.in. kanały telewizyjne, działalność wydawniczą, rozrywkę oraz produkcję i sprzedaż programów dla dzieci. Zarówno własne operacje, jak i wspólne przedsięwzięcia prowadzą do uzyskania komercyjnych przychodów z tytułu praw autorskich programów należących do BBC. W Anglii produkty oraz usługi BBC sprawiają, że widzowie coraz chętniej oglądają jej programy. Spółka promuje także brytyjską kulturę na arenie międzynarodowej.

Najważniejsze osiągnięcia w czasie, którego dotyczy raport:
 
" Uzyskanie pierwszych dochodów z UKTV (przedsięwzięcia typu joint venture, prowadzonego przez brytyjskie kanały BBC z Telewizją Flextech) - 2,1 miliona funtów (3,1 miliona euro)
" Rekordowe zyski grupy sprzedażowej - 31,7 miliona funtów (47,2  milionów euro) - sprzedano 40 000 godzin programów
" Nawiązanie współpracy z Woolworths plc w celu stworzenia 2 Entertain - największego angielskiego producenta płyt DVD oraz kaset video
" Sprzedaż 1,3 miliona płyt DVD pierwszej serii komedii "Little Britain". Jest to najlepiej sprzedający się tytuł roku wśród produkcji nie będących filmami.
" Zdobycie od niezależnych producentów praw autorskich do sprzedaży programów powstałych na zlecenie ITV i Channel 4
" Zwiększenie o 8% wzrostu nakładu magazynów BBC (w stosunku do zeszłego roku)
" Nawiązanie nowej współpracy z Times of India w celu rozszerzenia działalności wydawniczej w Indiach
" Wypromowanie "Strictly Come Dancing" na międzynarodowy hit, sprzedawany obecnie w 14 krajach, w tym do USA

Zwiększenie zysków w 2004 i 2005 roku wynika z intensywnej aktywności prowadzonej na wielu płaszczyznach. Dotyczy to zarówno sprzedaży programów, jak i obniżenia kosztów o 5 milionów funtów (7,5 miliona euro) oraz sprzedaży,  likwidacji lub wprowadzenia poważnych zmian do operacji przynoszących straty.

John Smith, szef wykonawczy BBC Worldwide powiedział: "To był kluczowy rok dla BBC Worldwide, spółka przyniosła doskonałe wyniki. Zakończyliśmy proces reorganizacji, dokonaliśmy pewnych zmian w zarządzie, rozpoczęliśmy wprowadzanie nowej strategii, teraz natomiast jesteśmy w połowie drogi do osiągnięcia celu, którym jest podwojenie dochodów w ciągu 24 miesięcy. Sumy, które wpłynęły do BBC (pochodzące zarówno z dochodów, jak i bezpośrednich inwestycji programowych) były również rekordowe: łącznie uzyskaliśmy 145 milionów funtów (216 milionów euro).

"Przegląd osiągnięć BBC dotyczący działalności komercyjnej z ubiegłego roku został zakończony. Zyskaliśmy pełniejszy obraz naszej roli, zakresu działania oraz stojących przed nami zadań, jak również współpracy BBC Worldwide z BBC. Bardzo pomocnym okazał się wkład oferowany przez wiele zewnętrznych kontaktów. Działaliśmy tak, by odnieść się głównych problemów, jakie się pojawiły - sprzedaliśmy kobiecy magazyn eve oraz zaprzestaliśmy promowania magazynów na antenie BBC.

Tegoroczne podsumowanie dostarcza nam więcej informacji na temat interesów oraz produktywności BBC Worldwide niż podsumowania prowadzone kiedykolwiek wcześniej. Spółka cały czas się rozwija, a my mamy jeszcze bardzo wiele do zrobienia, jeśli naprawdę chcemy podwoić nasze zyski".

"Jestem szczęśliwy widząc, że praca BBC Worldwide przynosi tak wspaniałe rezultaty oraz pomnaża środki finansowe BBC. Osiągnięcie to pokazuje nam, że BBC Worldwide posiada produkty oraz dostarcza usług, z których mieszkańcy Wielkiej Brytanii są zadowoleni. Praca kanałów oraz działalność wydawnicza BBC Worldwide jest dowodem wysokiego poziomu kultury i kreatywności Wielkiej Brytanii. Nie mogę się doczekać kontynuacji wielkiego sukcesu głównej komercyjnej gałęzi BBC" - komentuje Mark Thompson, dyrektor generalny BBC.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: BBC Worldwide: zyski wzrosły o 50% czyli do 55 milionów funtów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl