SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bez wątpliwości co do finansów RMF

KRRiT nie ma żadnych zastrzeżen co do finansów radia RMF FM

KRRiT nie ma żadnych zastrzeżen co do finansów radia RMF FM - taka jest konkluzja z wczorajszego spotkania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z przedstawicielami zarządu Spółki Radio Muzyka Fakty na temat sytuacji finansowej spółki.

- Przewodnicząca KRRiT przedstawiła wątpliwości Rady, które wyniknęły po analizie sprawozdania złożonego przez koncesjonariusza za 2003 rok . Wobec oświadczenia przedstawicieli zarządu RMF FM , że w środę zostały zdjęte wszystkie zabezpieczenia finansowe i zastawy na majątku spółki, Krajowa Rada uznała, że te wyjaśnienia  przyjmuje i powody wezwania koncesjonariusza  do złożenia wyjaśnień są w tej sytuacji nieaktualne -  - poinformowała Wirtualnemedia.pl Dorota Jasłowska, rzeczniczka przewodniczącej KRRiT.

Wczoraj w komunikacie giełdowym, Zarząd BROKER FM SA poinformował:

- W dniu 30 czerwca 2004 r. Broker FM otrzymał  informację od spółki "Challange One" sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie o zawarciu w dniu 30 czerwca 2004 r. umowy sprzedaży z "BEL LEASING" sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, której przedmiotem jest zakup przez "Challange One" sp. z o.o. od "BEL LEASING " sp. z o.o. nieruchomości położonej w miejscowości Nieporaz w gminie Alwernia.
W związku z powyższym spełnił się warunek umowy zawartej w dniu 30 kwietnia 2004 pomiędzy "Challange One" sp. z. o.o. a BROKER FM S.A. dotyczącej warunkowego rozwiązania umowy leasingu finansowego nr F 37548 zawartej pomiędzy "BEL LEASING" sp. z o.o. a BROKER FM S.A., której przedmiotem było używanie przez BROKER FM S.A. nieruchomości położonej w miejscowości Nieporaz w gminie Alwernia i tym samym umowa leasingu finansowego uległa rozwiązaniu.
Na skutek rozwiązania przedmiotowej umowy leasingu finansowego z dniem 30 czerwca 2004 wygasły zobowiązania finansowe BROKER FM S.A. z tytułu umowy leasingu finansowego oraz wygasły zabezpieczenia ustanowione na rzecz "BEL LEASING" sp. z o.o., a mianowicie:
- przewłaszczenie na zabezpieczenie środków trwałych Radio Muzyka Fakty Sp. z o.o. o wartości księgowej ustalonej na dzień 30 listopada 2002 roku – 9.298.888 PLN
- zastaw rejestrowy na akcjach serii A i B BROKER FM S.A. oraz zastaw na wszystkich udziałach w Spółce U-Insure-U.com S.a.r.l z siedzibą w Luksemburgu,
- zastaw rejestrowy na 44.653 udziałach BROKER FM S.A. w Radio Muzyka Fakty Sp. z o.o.
- cesja z wszelkich umów najmu i, dzierżawy nieruchomości w Nieporazie , gmina Alwernia
- cesja wierzytelności z tytułu sprzedaży czasu reklamowego RMF FM
- cesja z wszelkich praw do dokumentacji technicznej nieruchomości w Nieporazie , gmina Alwernia oraz wszelkich związanych z nią wykazów, zezwoleń oraz upoważnień,
- dobrowolne poddanie się przez BROKER FM SA egzekucji zapłaty do kwoty stanowiącej równowartość w złotych 46.844.539,18 CHF, oraz wydania przedmiotu leasingu, w trybie art. 777 § 5 k.p.c. oraz art. 777 § 4 k.p.c.;
- pełnomocnictwo udzielone przez BROKER FM SA na rzecz "BEL LEASING" sp. z o.o. do rachunków bankowych w Millennium Bank SA, BRE Bank S.A., a także Fortis Bank Polska S.A.;
- zastaw na akcjach INTERIA PL S.A. będących własnością Radio Muzyka Fakty Sp. z o.o. stanowiących 15,85% kapitału akcyjnego w/w spółki
- cesja praw z majątkowej polisy ubezpieczenia mienia od wszystkich ryzyk oraz ubezpieczenia sprzętu elektronicznego wystawionej na rzecz BROKER FM S.A. oraz pozostałych podmiotów Grupy Kapitałowej.

Jednocześnie, w dniu 30.06.2004 roku "BEL LEASING" sp. z o.o. zwrócił BROKER FM SA 14 weksli własnych in blanco poręczonych przez Radio Muzyka Fakty Sp. z o.o., stanowiących zabezpieczenie umowy leasingu finansowego.

Zarząd Broker FM SA informuje, że w rezultacie rozwiązania umowy leasingu finansowego nieruchomości w Nieporazie osiągnięty został jeden z podstawowych celów strategicznych Grupy Broker FM na rok 2004, opisanych w Prospekcie Emisyjnym - czytamy w komunikacie Broker FM.
                          
Przypomnijmy, że informacja o spotkaniu KRRiT z RMF FM na temat jego finansów, przekazana w trakcie oferty Brokera FM, do którego należy spółka radiowa, wywołała zamieszenie. W ocenie analityków informacja o planowanym spotkaniu oraz raport CRM Media Consulting mogły zaszkodzić subskrypcji.

O spotkaniu RMF FM z KRRiT zostały bowiem poinformowane najpierw media, a dopiero potem oficjalnie sama stacja.

Do mediów informacja o spotkaniu została wysłana przez Marka Sawickiego, doradcę sekretarza KRRiT Włodzimierza Czarzastego.
W ocenie Prezesa RMF FM Kazimierza Gródka  działanie Czarzastego mogło być powiązane z akcją CR Media Consulting.

Firma ta w opublikowała raport, w którym podważyła m.in. możliwość obniżenia przez grupę Broker FM w ciągu trzech najbliższych lat udziału przychodów ze sprzedaży czasu reklamowego stacji RMF FM w całości przychodów do 65 proc., z 75 proc. obecnie. Zdaniem autorów raportu nie zapewniłaby tego realizacja przez Brokera FM projektów radiowych RMF MAXXX i RMF Classic.

CR Media Consulting jest spółką zależną CR Media, do której należy grupa radiowa Ad.point.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bez wątpliwości co do finansów RMF

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl