SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Białystok z darmowym dostępem do internetu

Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał zgodę dla Gminy Miasto Białystok na udostępnienie mieszkańcom darmowego internetu bezprzewodowego.

Białystok z darmowym dostępem do internetu

Zgoda UKE dotyczy projektu „Cyfrowy Białystok - przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Białegostoku”, realizowanego w większości z funduszy unijnych, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Jego celem jest zapewnienie dostępu do internetu w 700 gospodarstwach domowych na terenie Białegostoku, które nie posiadają go ze względu na trudną sytuację ekonomiczną.

Projekt obejmuje również zakup i podłączenie odpowiedniego sprzętu komputerowego oraz szkolenia z jego obsługi dla beneficjentów. Planowo darmowy bezprzewodowy internet miał zostać dostarczony również do 100 jednostek organizacyjnych samorządu terytorialnego - głównie szkół i przedszkoli. UKE jednak nie wyraziło zgody na realizację tego celu.

Zgodnie z ustawą o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, samorządy terytorialne mogą świadczyć usługi dostępu do internetu poniżej ceny rynkowej tylko po uzyskaniu zgody UKE.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Białystok z darmowym dostępem do internetu

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
petro
A o sieci Aero2 nie słyszeliście? Dormowa w całej Polsce, zasięg bardzo przyzwoity.
8 8
odpowiedź