SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bioton może sprzedawać na całym świecie

Bioton, SciGen i Ferring Int. nabyły prawa licencyjne za łączną kwotę 40,5 mln USD.

Spółka biotechnologiczna Bioton wraz ze spółką zależną SciGen nabyły od Ferring International Center prawa wynikające z zawartych już umów licencyjnych na wytwarzanie rekombinowanej insuliny ludzkiej oraz z umowy licencyjnej na wytwarzanie rekombinowanej insuliny ludzkiej zawartej pomiędzy Ferring a spółką Diosynth BV. Łączna wartość licencji to 40,5 mln USD, poinformowała spółka w środowym komunikacie.

Umowy licencyjne pomiedzy Ferring a Biotonem, Ferring a SciGen oraz Ferring a Diosynth obejmują łącznie terytoria wszystkich krajów na świecie.

Na podstawie umów zawartych we wtorek, 13 czerwca, Bioton nabył prawa do wytwarzania oraz sprzedaży insuliny iniekcyjnej w Europie Środkowej i Wschodniej oraz (za zgodą SciGen) w regionie Azji i Pacyfiku bez żadnych dodatkowych opłat i należności w zamian za uzgodnione przez strony ryczałtowe wynagrodzenie.

Jednocześnie SciGen nabył prawa do wytwarzania oraz sprzedaży insuliny iniekcyjnej w regionie Azji i Pacyfiku bez żadnych dodatkowych opłat i należności w zamian za uzgodnione przez strony ryczałtowe wynagrodzenie.

Bioton oraz SciGen uzyskały możliwość wytwarzania oraz sprzedaży na całym świecie insuliny iniekcyjnej w oparciu o inne technologie niż te będące własnością grupy kapitałowej Ferring.

Ponadto Ferring będzie przekazywać do Biotonu wszelkie opłaty, które spółkom grupy kapitałowej Ferring będzie wpłacać Diosynth w związku ze sprzedażą insuliny iniekcyjnej produkowanej w oparciu o patenty grupy kapitałowej Ferring. Powyższe należności dotyczą sprzedaży insuliny iniekcyjnej na całym terytorium licencyjnym Diosynth, w tym Europy Zachodniej, obu Ameryk (w tym Stanów Zjednoczonych i Kanady), Afryki oraz Japonii.

Za prawa do licencji Bioton zapłaci zryczałtowaną kwotę 24 mln USD w dwóch ratach: 12 mln USD, w terminie 21 dni od daty zawarcia umowy, a drugą w terminie do dnia 31 grudnia 2006 roku.

SciGen zapłaci za prawa do licencji zryczałtowaną kwotę 3 mln USD płatną w dwóch ratach: 1,5 mln USD, w terminie 21 dni od daty zawarcia Umowy SciGen oraz 1,5 mln USD w terminie do dnia 31 grudnia 2006 roku.

Na mocy umowy Bioton nabył od Ferring prawa do należności Ferring wynikające ze sprzedaży przez Diosynth Insuliny Iniekcyjnej produkowanej w związku z licencją udzieloną przez Ferring na rzecz Diosynth na podstawie umowy z dnia 6 stycznia 1999 r. Cena nabycia wynosi 13,5 mln USD i płatna jest w dwóch ratach: pierwsza rata w kwocie 6,75 mln USD zostanie zapłacona w terminie 21 dni od daty Umowy, natomiast druga - 6,75 mln USD do dnia 31 grudnia 2006 roku.

Zdaniem zarządu Biotonu, powyższe transakcje to jeden z najważniejszych elementów wprowadzania globalnej strategii spółki.

„Ma umożliwić osiągnięcie jak najwyższej rentowności wynikającej ze sprzedaży insuliny iniekcyjnej na całym świecie” – czytamy w komunikacie Biotonu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bioton może sprzedawać na całym świecie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl