SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Biznesmen oskarża media

Pozew przeciw "Wprost","Rzeczpospolita" ...

Szczeciński biznesmen Arkadiusz G., wymieniany przez media w kontekście tzw. afery paliwowej, pozwał pięć tytułów prasowych, w tym cztery ogólnopolskie, oskarżając je m.in. o naruszenie dóbr osobistych i pomówienia. Domaga się milionowych odszkodowań na cele społeczne i przeprosin.

Jak powiedział PAP Arkadiusz G., pozwy dotyczą tygodnika "Wprost" oraz dzienników: "Rzeczpospolita", "Gazeta Wyborcza", "Trybuna" i lokalnej gazety "Kurier Szczeciński".

- Między innymi złożyłem pozew do warszawskiego sądu, dotyczący naruszenia dóbr osobistych. W tych nieodpowiedzialnych artykułach posługiwano się moimi zdjęciem i nazwiskiem - mówi Arkadiusz G.

Dodał, że w sprawie artykułów prasowych do sądu trafiło kilka pozwów i aktów oskarżenia w trybie cywilno-skarbowym. Część złożył jako osoba prywatna, część złożyły firmy, które, jak twierdzi Arkadiusz G., były pomawiane, a których jest udziałowcem, a część prywatne osoby, w tym jego wspólnicy.

G. powiedział PAP, że w większości swoich prywatnych pozwów domaga się po dwa miliony zł od tytułu. Podkreślił, że w związku z publikacjami o firmach w nich wymienianych, a których jest udziałowcem, doszło do zwolnień grupowych sięgających 80 proc. zatrudnionych, a banki "wycofały kredyty".

Adwokat G., Robert Kornacki, powiedział PAP, że w przypadku "Rzeczpospolitej" i "Wprost" o pomówienia oskarżeni zostali w postępowaniu prywatno-skarbowym redaktorzy naczelni tych periodyków oraz autorzy artykułów.

- Domagamy się przede wszystkim przeprosin i zadośćuczynienia na cele społeczne. Kwoty idą w miliony; duża afera - duże kwoty - powiedział. Odmówił jednak podania konkretnych liczb. Dodał, że stosowne powództwo dotyczące odszkodowania od tych gazet za poniesione straty będzie wniesione po ich oszacowaniu.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Biznesmen oskarża media

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl