SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Blue FM skarży Czarzastego

Włodzimierzy Czarzasty popełnił przestępstwo?

Radio Blue FM złożyło doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa z artykułu 266. kodeksu karnego przez Włodzimierza Czarzastego, członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Chodzi o ujawnienie przez Czarzastego, funkcjonariusza publicznego, informacji o radiu Blue FM i innych podmiotach gospodarczych osobom do tego niepowołanym. Informacje te Włodzimierz Czarzasty zdobył wykonując czynności służbowe jako członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Reporterzy RMF weszli w posiadanie dokumentu, rozesłanego przez Czarzastego politykom lewicy, w którym zdradza poufne informacje dotyczące funkcjonowania radia Blue FM i innych mediów.

Czarzasty wzywa wręcz do tego, aby służby specjalne rozpoczęły kontrolowanie firm: : właściwy urząd powinien zbadać powiązania personalno-właścicielskie i własnościowe. Zależności między tymi firmami są dla mnie niejasne i niezrozumiałe".

Jak się dowiedzieliśmy, politycy SLD niezadowoleni z odebrania koncesji radiu BLUE oraz innym stacjom zażądali od Czarzastego wyjaśnienia powodów, dla których opowiedział się przeciwko dalszej działalności popularnych stacji radiowych. Według radia Blue FM część informacji ujawnionych przez Włodzimierza Czarzastego jest fałszywa i godzi w dobre imię osób zaangażowanych w działalność lokalnych mediów.

Popełnienie wspomnianego przestępstwa zagrożone jest karą więzienia do 3 lat.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Blue FM skarży Czarzastego

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
faq
nas na prawie, kilka lat temu, jeden prof. (autor podręczników uniwersyteckich, a to ... istotne, bo z tych się wszyscy prawnicy uczą, chyba, że na skryptach jechali, ale w takim razie siedzą do dzisiaj w 1 instancji :P ) uczył, że tytuł, lub podtytuł typu : "Włodzimierzy Czarzasty popełnił przestępstwo? " , mimo, że wprost nie, to jest sugestią, i w ten sposób narusza dobra osobiste, co jest podstawą do pozwu przeciwko takiemu czasopismu.
sugeruję modyfikację podtytułu.
ps. tam w kazusie chodziło o osobę niepełniącą funkcji publicznych ale nie wiem czy to ma wpływ.
8 8
odpowiedź