SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Broker FM interweniuje

Niejawna rozprawa, na której sąd miał rozstrzygnąć spór między KPWiG a prokuraturą o to, czy w ofercie publicznej może dojść do manipulacji instrumentem finansowym, została odroczona.

Broker FM zażądał jednak, aby dopuszczono go do sprawy. Jeśli tak się nie stanie, złoży własne doniesienie do prokuratury na CR Media i Włodzimierza Czarzastego - czytamy  w "Parkiecie".
 
W lipcu informowano, że 1 sierpnia odbędzie się niejawna rozprawa, na której sąd zajmie stanowisko w sporze między Komisją Papierów Wartościowych i Giełd a prokuraturą. Instytucje spierają się o to, czy zakaz manipulacji zawarty w Prawie o publicznym obrocie papierami wartościowymi dotyczy rynku pierwotnego. KPWiG uważa, że tak i na tej podstawie złożyła do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez CR Media Consulting i Włodzimierza Czarzastego, sekretarza Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Kiedy Broker FM sprzedawał swoje akcje, CR Media Consulting opublikowało niekorzystny raport o właścicielu RMF FM, a doradca W. Czarzastego przesłał do mediów zawiadomienie o tym, że KRRiT wezwała przedstawicieli RMF FM, aby wytłumaczyli się z finansowej sytuacji nadawcy. Według zarządu Brokera FM, te działania negatywnie wpłynęły na cenę emisyjną walorów i wyniki oferty.

Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w tej sprawie, bo inaczej niż KPWiG interpretuje przepisy. Komisja odwołała się od tej decyzji, ale bezskutecznie. Teraz czeka na decyzję sądu. Ten na razie jej nie podjął, bo Broker FM przesłał pismo, w którym domaga się, aby prokuratura uznała go za poszkodowanego w sprawie. Rozprawa odbędzie się najprawdopodobniej we wrześniu. Kazimierz Gródek, członek zarządu Brokera FM, powiedział nam wczoraj, że spółka wiedziała o zawiadomieniu wysłanym przez KPWiG, ale z prokuratury nie otrzymała żadnej informacji. - Publikacja w Parkiecie sprowokowała nas do tego, aby dowiedzieć się, dlaczego nie jesteśmy informowani o przebiegu sprawy - przyznał. - Jeśli prokuratura uzna spółkę za poszkodowanego, spodziewam się, że poinformuje nas o odmowie wszczęcia postępowania. Wówczas złożymy zażalenie na tę decyzję. Jeśli odmówi Brokerowi FM statusu poszkodowanego złożymy własne doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa - dodał. Według niego, status poszkodowanego umożliwi aktywny udział w procesie, w tym m.in. badanie dokumentów, składanie wniosków i zaskarżanie postanowień sądu.

Broker FM wystąpił już przeciwko CR Media i W. Czarzastemu z pozwem cywilnym. Dochodzi odszkodowania: 3 mln zł zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych oraz 28,5 mln zł za straty majątkowe.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Broker FM interweniuje

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl