SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bronisław Wildstein odejdzie z TVP?

Prezes telewizji publicznej Bronisław Wildstein rozważa podanie się do dymisji.

Jak wynika z informacji "Newsweek Polska" powodem takiej decyzji miałoby być narzucanie mu przez PiS-owskich członków zarządu TVP kandydatów na kluczowe stanowiska w telewizji.

Wildstein nie zgadza się, by szefem lokalnego programu TVP 3 została kandydatka forsowana przez Samoobronę.

Prezes TVP w tej sprawie nie ustąpi. A rozstrzygnięcie obsady kierownictwa TVP 3 traktuje jako test na swoją niezależność.

Spór wybuchł w ostatni piątek. Tego dnia Wildstein dostał na piśmie wniosek o mianowanie na stanowisko szefa  TVP 3 Beaty Jakoniuk-Wojcieszak pracującej dotąd w redakcji publicystyki TVP 1. Pismo wystosowali Anna Milewska, członek zarządu telewizji z rekomendacji Samoobrony i Sławomir Siwek, członek zarządu związany z PiS.

W tym tygodniu rana nadzorcza TVP, zdominowana przez PiS i Samoobronę, ma odwołać dotychczasowego szefa Trójki, Andrzeja Jezioraka.

Wg "Newsweeka" Wildstein kategorycznie nie zgadza się, aby jego następczynią była Jakoniuk-Wojcieszak.

- Nawet jeśli zarząd TVP ją wybierze, Wildstein nie podpisze nominacji, a bez jego podpisu decyzja nie może wejść w życie - tłumaczy dobrze zorientowana osoba w TVP.

Prezes Wildstein nie wypowiada się na temat informacji "Newsweeka". - Komentuję tylko fakty, a nie plotki - mówi.

Beata Jakoniuk-Wojcieszak jest dobrą znajomą To­masza Borysiuka, członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z rekomendacji Samoobrony. - Znamy się, to kobieta z jajami. Jeśli to prawda ze stanowiskiem, to dobra kandydatura - mówi "Dziennikowi" Tomasz Borysiuk.

Także wiceszef Samo­obrony Krzysztof Filipek zachwala kompetencje kan­dydatki. Uważa nawet, że nominacja dla Jakoniuk-Wojcieszak jest już sprawą przesądzoną. - To jasna sprawa. Nie słyszałem, że­by PiS miało jakieś uwagi przeciw tej kandydaturze - powiedział wczoraj „Dziennikowi" polityk Sa­moobrony.

Jakoniuk-Wbjcieszak w rozmowie z „Dziennikiem" przyznaje, że propozycję objęcia stanowiska szefa TVP 3 chętnie by przyjęła. Dodaje jednak: - Decyzję co do obsady dyrektora TVP 3 może podjąć prezes Wild­stein, a jego wybór musi zaakceptować rada nadzor­cza. Ani prezes, ani nikt z rady nadzorczej ze mną na ten temat nie rozmawiał, nie ma więc tematu, Jakoniuk-Wojcieszak za­pewnia również, że o swo­ich planach zawodowych nie rozmawiała z polityka­mi. Na pytanie, dlaczego więc posłowie Samoobro­ny wymieniają jej nazwisko, odpowiada: - Albo ktoś mnie nie lubi, albo bardzo lubi.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bronisław Wildstein odejdzie z TVP?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl