SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Burza wokół "Prosto w oczy" M. Olejnik

Monika Olejnik walczy o lepszy czas dla swojego programu. Jej zdaniem godzina 23.15 to za późno. Znika program Tadeusza Mosza 'Plus Minus' i 'Po prostu pytam' Szymona Hołowni.

TVP upiera się, aby program „Prosto w oczy” Moniki Olejnik w jesiennej ramówce emitowany był kwadrans po godz. 23. Dziennikarka nie zgadza się na to. W przyszłym tygodniu będzie o tym rozmawiać z Bronislawem Wildsteinem, podał "Dziennik".

Z informacji "Dziennika" wynika, że ramówka „Jedynki'', jeżeli chodzi o programy publicystyczne, jest już zamknięta. „Prosto w oczy” ma być ostatnią pozycją w paśmie publicystyczno-kulturalnym, które będzie emitowane w godzinach 22 - 23.30. Tuż po 23 pojawią się wieczorne „Wiadomości”, a zaraz po nich rozmowa Olejnik. Godzina ta ma już nie podlegać negocjacjom.

Monika Olejnik nie chciała się ustosunkować do informacji "Dziennika". - W przyszłym tygodniu spotykam się z prezesem TVP Bronisławem Wildsteinem. Nie chcę o tym rozmawiać za pośrednictwem prasy - mówi dziennikarka. Dodała tylko, te zaproponowano jej godz. 23.15.

Burza związana z programem znanej dziennikarki jest częścią rewolucyjnych zmian szykowanych w publicystyce w pierwszym programie Telewizji Polskiej. - Chcemy przyzwyczaić widzów, że codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 22 zaczyna się czas przeznaczony na ten gatunek telewizyjny - mówi "Dziennikowi" Piotr Legutko, szef redakcji publicystyki.

Każdego dnia zobaczymy inny program. W poniedziałek będzie to znany widzom magazyn Elżbiety Jaworowicz „Sprawa dla reportera” (do tej pory pokazywany był we wtorki). Szefostwo anteny zdecydowało się na kontynuację tego programu ze względu na jego ogromną popularność.

We wtorek o 22 pojawiać się będzie „Forum”, ale w zmienionej formule. Ma być bardziej interesujące niż dotychczas. Jego gospodynią nadal będzie Dorota Gawryluk. Rozważana jest nowa nazwa magazynu i zmiana scenografii. Na środę „Jedynka” przygotowała nowe widowisko publicystyczne pod roboczym tytułem „Polacy”. Jego ideą jest pokazanie Polski w pigułce. Program ma być realizowany z dużym rozmachem. Na razie nieznany jest jego prowadzący.

Czwartek jest zarezerwowany dla dziennikarstwa śledczego. Pojawi się program realizowany przez ekipę „Misji specjalnej”, kierowanej wcześniej przez Małgorzatę Raczyńską,obecną dyrektor TVP 1. Szefową nowego programu zostanie Anita Gargas, publicystka „Ozonu”, autorka kontrowersyjnego filmu „Prezydentowa bez barier”. W piątek „Jedynka” trochę odejdzie od typowo politycznych programów i wyemituje show kulturalne. Po programach publicystycznych około 22.40 codziennie zobaczymy reportaże i filmy dokumentalne. Następnie będą wieczorne „Wiadomości”. Po nich właśnie ma się pojawiać Monika Olejnik ze swoimi gośćmi.

Wg "Dziennika" TVP1 jesienią zrezygnuje z ekonomicznego programu Tadeusza Mosza „Plus Minus” i „Po prostu pytam” Szymona Hołowni. Wydłuży się za to poranna „Kawa czy herbata”, która zamiast o godz. 8 będzie kończyła się o 9. W bloku porannym będą nadawane także: Wiadomości” i nowy program publicystyczny „Jedynki” „Kwadrans po ósmej”, który wystartował już w lipcu. W nim niebawem pojawią się nowi prowadzący.

Jesień w TVP - kliknij

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Burza wokół "Prosto w oczy" M. Olejnik

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl