SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były poseł PiS w Prokomie

Wiesław Walendziak, koordynator POT, a wcześniej m.in. poseł PiS i AWS, znalazł zatrudnienie u Ryszarda Krauzego.

19 września 2005 roku Wiesław Walendziak objął stanowisko wiceprezesa Prokom Investments SA (PI). Do jego kompetencji ma należeć nadzór właścicielski nad ekspansją giełdowej spółki Bioton SA na światowych rynkach, w szczególności dzierżył będzie pieczę nad procesami rejestracyjnymi leków oraz tworzeniem sieci ich dystrybucji; ponadto w centrum jego uwagi znajdzie się działalność spółki Fadesa Prokom Polska, partycypującej w tworzeniu nowej dzielnicy Warszawy Miasteczko Wilanów oraz inne inwestycje budowlane i deweloperskie w ramach strategii PI.

Wiesław Walendziak urodził się 28 listopada 1962 roku w Gdańsku. W 1987 roku ukończył studia na Uniwersytecie Gdańskim. Choć od wielu lat pracuje i mieszka w Warszawie do dziś uważa się za gdańszczanina. Jak mówi, to jedno na pewno się w jego życiu nie zmieni.

- To świetny fachowiec o ogromnym doświadczeniu, rozlicznych kwalifikacjach i talentach menedżerskich. Rok temu poprosiłem go o pomoc w przygotowaniu koncepcji ekspansji rynkowej Biotonu na świecie. Znakomicie wywiązał się z realizacji tego zadania. Darzę go dużym zaufaniem, jestem przekonany, że nasza współpraca będzie satysfakcjonująca i przyniesie wymierne korzyści - stwierdził Ryszard Krauze, prezes Prokom Investments S.A.

Wiesław Walendziak  przygodę z biznesem zaczynał w gdańskiej spółdzielni "Świetlik", wykonując prace wysokościowe (1987-1989).  W latach 1989-91 pełnił funkcję wydawcy i redaktora naczelnego tygodnika "Młoda Polska". W roku 1990 był stypendystą German Marshall Foundation w USA.. W latach 1991-93 - autor i producent programów telewizyjnych "Bez znieczulenia" i "Lewiatan". W roku 1993 dyrektor generalny TV Polsat, a w latach 1994-96 prezes zarządu TVP S.A. oraz członek Rady Administracyjnej Europejskiej Unii Nadawców w Genewie. W latach 1997-2001 był posłem na Sejm III kadencji i szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W latach 1998-99 - inicjator rozmów i pierwszy negocjator w imieniu Rządu RP w sprawie przyznania odszkodowań dla robotników przymusowych III Rzeszy. W latach 1999-2002 członek Rady Służby Cywilnej, a w latach 2000-2001 członek Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Strasburgu. W latach 2001-2004 był posłem na Sejm IV kadencji i przewodniczącym Komisji Skarbu Państwa. W 2004 roku był inicjatorem powołania spółki TV Polsat i TVN - Polskiego Operatora Telewizyjnego, której zadaniem jest budowa w Polsce naziemnej telewizji cyfrowej - DVBT. Nadal pozostanie koordynatorem tego projektu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Były poseł PiS w Prokomie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl