SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były pracownik portalu PolskieRadio.pl pozywa spółkę. "Tolerowano zachowania mobbingowe i łamanie zasad etyki”

Marcin Nowak, który pracował w portalu PolskieRadio.pl złożył pozew przeciwko byłemu pracodawcy o naruszenie dóbr osobistych. Żąda zadośćuczynienia za „tolerowanie zachowań mobbingowych oraz łamanie zasad etyki nie tylko wobec niego, ale i innych pracowników portalu”.

Marcin NowakArticle

Nowak był szefem sportowego działu w portalu PolskieRadio.pl. 24 maja 2018 złożył wypowiedzenie z winy pracodawcy.

Swoją decyzję uzasadnia: - Przez 10 lat byłem związany z radiem, gdzie miałem okazję pracować ze wspaniałymi ludźmi przy wielu ciekawych projektach i audycjach. Niestety byłem zmuszony zrezygnować z pracy, a w konsekwencji - złożyć pozew w związku z naruszeniem moich dóbr osobistych. Ma to związek z nagannymi zachowaniami do jakich dochodziło w Polskim Radiu. Łamanie zasad etycznych oraz elementy mobbingu dotknęły mnie, a także moich kolegów i koleżanki z pracy. Mimo ustaleń dwóch niezależnych wewnętrznych komisji w tej sprawie - komisji etyki i tzw. komisji antymobbingowej nadal tolerowano taki stan rzeczy - tłumaczy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Pozew o naruszenie dóbr osobistych w tej sprawie złożył 5 marca 2019 roku w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga. Żąda przeprosin, zadośćuczynienia (nie chce zdradzać, o jaką kwotę chodzi) i odszkodowania.

Dziennikarz komentuje: - Jest to dla mnie absolutnie niezrozumiałe i niedopuszczalne. W żaden sposób nie powinno się tak traktować ludzi. Polskie Radio ma poza tym szczególny obowiązek zachowania najwyższych standardów jako medium, które szeroko wpływa na opinię publiczną - uważa.

Rzecznik prasowa spółki Polskie Radio, Małgorzata Kaczmarczyk nie chce komentować tej sprawy.

Piotr Chęciński odwołany ze stanowiska dyrektora portalu Polskieradio.pl

Pod koniec lutego br. prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski odwołał Piotra Chęcińskiego ze stanowiska dyrektora portalu Polskieradio.pl. Jego obowiązki przejął Paweł Piszczek.

Sam Chęciński uzasadniał tę decyzję „fundamentalną różnicą zdań co do temperatury narracji w portalu”.

Piotr Chęciński objął stanowisko dyrektora w czerwcu 2017 roku, jego zastępcą pozostał Krzysztof Kossowski. Rok później Chęciński doprowadził do konsolidacji wszystkich redakcji internetowych oraz zespołów online, obsługujących poszczególne anteny Polskiego Radia. We wrześniu ub.r. wystartował portal Polskieradio24.pl, przypisany do rozgłośni informacyjnej PR24. Obecnie nie zajmuje już dotychczasowego stanowiska, ale nadal jest pracownikiem spółki.

Niespodziewanie na posiedzeniu zarządu w zeszły piątek Chęciński został odwołany ze stanowiska, a jego obowiązki powierzono Pawłowi Piszczkowi. Decyzję o zmianie podjął prezes Andrzej Rogoyski.

Marcin Nowak najpierw od 2009 roku pracował w Informacyjnej Agencji Radiowej, następnie od 2010 roku w portalu, gdzie pełnił obowiązki szefa działu sportowego i prowadził program wideo w portalu „Z miłości do sportu”. Współpracował także z Polskim Radiem 24 (prowadził autorskie audycje sportowe) i m.in. komentował mecze w Jedynce.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Były pracownik portalu PolskieRadio.pl pozywa spółkę. "Tolerowano zachowania mobbingowe i łamanie zasad etyki”

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Yeti
Czy rzeczniczka PR zechce kiedyś coś skomentować?
odpowiedź
User
aneta
może poszedł za przykładem osób z tvn-u które powołały stowarzyszenie peopelefirst ?
odpowiedź
User
Gość X
Ukarać Sobalę i Stanisławczyk.
odpowiedź