SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cenzura polityczna w TVP?

Telewizja publiczna na pewno nie wyemituje antypisowskiejreklamówki Platformy. Nie wiadomo, co będzie z kontrreklamówkąPiS.

Cenzura polityczna w TVP?

- Osobiście podjąłem decyzję, że nie puszczamy spotu PO. Tenspot jest przykładem brudnego PR, a w telewizji publicznej musimypilnować pewnych standardów - powiedział "Gazecie Wyborczej" RobertRynkun-Werner, który w zarządzie TVP (z rekomendacji Samoobrony)odpowiada za pion reklamy.

W swoim spocie Platforma zestawiła zarobki ludzi PiS - prezesazarządu Stoczni Gdańskiej Andrzeja Jaworskiego (31 tys. zł) iprezesa zarządu KGHM Krzysztofa Skóry (55 tys. zł) z zarobkami:lekarza po 13 latach pracy, zarabiającego 1840 zł i nauczycielki z28-letnim stażem i 1618 zł pensji.

Zza kadru, na tle zdjęć m.in. z powołania do rządu AndrzejaLeppera słychać: "PiS obiecywał solidarne państwo i opiekę nadsłabszymi, a zadbał tylko o własny interes". Na ekranie pojawia sięczerwony napis "Oszukali".

Rynkun-Werner nie chce powiedzieć, co myśli o filmie PiS. - Narazie to tylko jeden z projektów, nawet nieprzedstawionyoficjalnie. Będę mógł się wypowiedzieć na jego temat, kiedydostaniemy go jako gotowy film - odpowiada. Jednocześnie podkreśla,że jego decyzja w sprawie spotu PO jest ostateczna. - Jeżelidoszłoby w tej sprawie do różnicy zdań między mną a prezesem iinnym osobami z zarządu, do końca będę głosował przeciw.

- Nie wyobrażam sobie, żeby ten film poszedł. W sytuacji brakuzgody na emisję spotu PO rozpaliłoby to do białości konflikt wokółtej sprawy. Film PiS jest zresztą tak samo niesmaczny jak spot PO -mówi nieoficjalnie GW jeden z dyrektorów TVP.

Chodzi o  spot Prawa i Sprawiedliwości w swoim kontrastujezarobki lekarza i nauczycielki, które zostały przedstawione wewcześniejszej reklamówce PO, z zarobkami Donalda Tuska z 2005roku.

Na ekranie widnieje kwota 23 tys. zł z dopiskiem, że pochodziona z oświadczenia majątkowego szefa PO z 28 kwietnia 2006 roku.Wizerunkowi Tuska towarzyszą słowa lektora: "Faktami, obrazem,słowami - można manipulować". Reklamówka kończy się zaś hasłem"Kampania PiS przeciw obłudzie".

- To dobrze, że po prawie dwóch tygodniach zwodzenia wreszciewiemy, kto personalnie odpowiada za tę decyzję, która ma charaktercenzury politycznej. Uwzględnimy to, podejmując odpowiednie krokiprawne - komentuje wypowiedź Rynkun-Wernera dla GW poseł POSławomir Nowak, współtwórca kampanii medialnych Platformy. Idodaje: - Skład zarządu telewizji został tak dobrany, by wypełniaćsłużebną funkcję wobec rządzącego PiS i widać, jak to teraz działa.Formalnie stanowisko TVP nie ma już dla nas znaczenia, bowycofaliśmy zlecenie na emisję naszego spotu.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cenzura polityczna w TVP?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl