SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Chcemy więcej od komórek

Stosunkowo niewielu używa swoich telefonów komórkowych, by kupować bilety do kina, oglądać filmy czy grać w gry, jednak wielu chce by ich telefony dawały takie możliwości.

Pew Research Center’s Pew Internet, American Life Project, Associated Press i AOL przeprowadzili w Stanach Zjednoczonych badania i na ich podstawie otrzymali następujące wyniki.

Około 6% osób korzysta z odtwarzaczy muzycznych w swoich telefonach. Natomiast 19% chciałoby, by ich telefon posiadał taką możliwość. Niecałe 2% ogląda filmy lub telewizję w telefonie, ale 14% chciałoby mieć telefon z taką opcją.

Blisko 65% użytkowników przystosowuje telefon według własnych preferencji poprzez tapety, wygaszacie ekranu i dzwonki osobiste.

Spośród badanych na pytanie czy głosowali np. w programie „American Idol” za pośrednictwem sms’ów, tylko 8% procent odpowiedziało twierdząco.

Badania wykazały również, że młodzi ludzie są bardziej skłonni do korzystania z telefonów w celach rozrywkowych. Prawie 1/4 osób w wieku 18-29 lat chciałaby oglądać telewizję przez telefon, w przedziale wiekowym 30-49 lat tylko 15%, 4% osób w wieku pomiędzy 50 a 64 rokiem życia i tylko 6% pośród osób mających więcej niż 65 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Chcemy więcej od komórek

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl