SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Chlebowski: Kownacki skłamał ws. Olejnik - wychodzi na publicznegokłamcę

Kownacki wychodzi na publicznego kłamcę i osłabia tym wizerunekprezydenta - powiedział w niedzielę Radiu ZET szef PO ZbigniewChlebowski, odnosząc się do wypowiedzi prezydenckiego ministra wsprawie scysji między Moniką Olejnik a Lechem Kaczyńskim, do jakiejdoszło po wywiadzie udzielanym dziennikarce w Brukseli.

Chlebowski: Kownacki skłamał ws. Olejnik - wychodzi na publicznegokłamcę

W sobotę minister w Kancelarii Prezydenta Piotr Kownackiskomentował doniesienia o tym, że po wywiadzie, jakiego prezydentudzielał Monice Olejnik, Lech Kaczyński miał grozić dziennikarcesłowami m.in. "znalazła się pani na mojej liście" i "wykończępanią". Jak powiedział Kownacki, doniesienia te są przesadzone, botakie wypowiedzi nie miały miejsca. Prezydent się zdenerwował irzeczywiście doszło do nieprzyjemnej rozmowy, ale takiestwierdzenia to gruba przesada - stwierdził minister.

Jak powiedziała Monika Olejnik prezydent przeprosił ją za tęrozmowę.

- Ja uznałam że sprawa będzie zakończona, ale pan ministerKownacki uznał, że nie i powiedział, iż ja przesadzam i nie doszłodo takiej sytuacji - skomentowała Monika Olejnik.

Jak dodała, Kownacki nie był obecny przy tej rozmowie, za tobyli inni świadkowie, którzy ją słyszeli.

Kownacki wychodzi na kłamcę - powiedział Zbigniew Chlebowski wprogramie 7 Dzień tygodnia w Radiu ZET. Jak dodał, Kownackiemu trzyrazy w tym tygodniu udało się skłamać. Tydzień temu w radioKownacki mówił, że prezydent rozmawiał z premierem o szczycie wBrukseli i umawiał się na spotkanie. Okazało się że takiej rozmowyw ogóle nie było - powiedział Chlebowski. Dwa dni później zarzekałsię w marcu 2007 r. na szczycie UE że prezydent protestowałprzeciwko pakietowi klimatycznemu. Później okazało się, że samprezydent przyznał, iż ustąpił na rzecz Niemiec i Angeli Merkel. Ateraz ta niezręczna sytuacja z panią redaktor - dodałChlebowski.

Z kolei Michał Kamiński, rzecznik Kancelarii Premierastwierdził, że Kownacki najprawdopodobniej nie skonsultował swojejwypowiedzi z prezydentem. Czuję się niezręcznie w tej sytuacji. Ztego co wiem pan prezydent przeprosił panią, przysłał kwiaty - jauznaję że sprawa jest zamknięta - powiedział.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Chlebowski: Kownacki skłamał ws. Olejnik - wychodzi na publicznegokłamcę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl