SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Chopin zawładnął Internetem

Miłośnicy muzyki Fryderyka Chopina mogą korzystać z nowej witryny internetowej

Miłośnicy muzyki Fryderyka Chopina mogą korzystać z nowej witryny internetowej, przedstawiającej postać i muzykę polskiego kompozytora. Internetowe Centrum Informacji Chopinowskiej zaprezentował podczas środowej konferencji prasowej w Warszawie Narodowy Instytut Fryderyka Chopina (NIFC).

Jak podkreślają twórcy witryny, ma ona za zadanie podawanie informacji na temat życia i twórczości Chopina oraz na temat osób i organizacji związanych obecnie i w przeszłości z Chopinem.

Polsko-angielska witryna dzieli się na dwa działy. Pierwszy zawiera podstawowe informacje o Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina, drugi - informacje o samym kompozytorze.

Pod adresami domen: www.nifc.pl; www.fryderyk-chopin.info; ; www.chopin-institute.info; można znaleźć m.in. kalendarium życia kompozytora, osoby z nim związane - badaczy, kompozytorów, pianistów i laureatów konkursów chopinowskich - oraz projekty poświęcone Chopinowi i jego muzyce.

Twórcy witryny podkreślają, że ma ona charakter otwarty, tzn. sukcesywnie będzie rozszerzana o nowe elementy, m.in. katalog utworów kompozytora czy multimedialną kolekcję chopinowską, która ma być "wirtualnym muzeum", skupiającym pamiątki po Chopinie.

Powstały w 2001 roku Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zajmuje się m.in. ochroną dziedzictwa Fryderyka Chopina, współdziałaniem z jednostkami państwowymi, samorządowymi i osobami fizycznymi w celu ochrony dziedzictwa Fryderyka Chopina organizacją koncertów i konferencji dotyczących Chopina oraz gromadzeniem archiwaliów na jego temat.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Chopin zawładnął Internetem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl