SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cinema City idzie znów na giełdę

Holenderski Urząd Nadzoru nad Rynkami Finansowymi zatwierdził prospekt emisyjny spółki Cinema City International.

Odpowiedni dokument od holenderskiego nadzoru otrzymała już polska Komisja Nadzoru Finansowego (KNF), co umożliwi debiut firmy na GPW przy wykorzystaniu jednolitego paszportu europejskiego. Oferta planowana jest jeszcze na bieżący rok, poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

„Prospekt emisyjny spółki Cinema City International NV - największego operatora kin wielosalowych, tzw. multipleksów, w Europie Środkowo-Wschodniej - został zatwierdzony przez holenderski Urząd Nadzoru nad Rynkami Finansowymi (AFM). Polska Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) poinformowała już spółkę o otrzymaniu przez KNF od AFM dokumentu o zatwierdzeniu prospektu. Oznacza to, że spółka może przeprowadzić ofertę publiczną w Polsce (korzystając z jednolitego paszportu europejskiego)” – głosi komunikat spółki.

Oferta publiczna Cinema City będzie przeprowadzona jeszcze w tym roku. We wtorek spółka opublikuje prospekt emisyjny. Funkcję oferującego pełnić będzie CA IB Securities SA.

„Przez ostatnie dwa lata otworzyliśmy 11 multipleksów, w tym 3 z kinami IMAX. Większość z nich powstała w Polsce, która jest najistotniejszym rynkiem naszej działalności. Planujemy kontynuować naszą ekspansję w krajach, w których jesteśmy już obecni, jak i na nowych rynkach. Część planów inwestycyjnych zamierzamy pokryć środkami pozyskanymi z publicznej emisji akcji” – powiedział Moshe J. Greidinger, prezes Cinema City, cytowany w komunikacie.

Cinema City jest największym w Europie Środkowo-Wschodniej operatorem kin wielosalowych (tzw. multipleksów). Spółka rozwija sieć kin pod marką Cinema City oraz IMAX w Polsce, Czechach, na Węgrzech oraz w Bułgarii. Jednocześnie, Cinema City jest największym operatorem kinowym w Izraelu.

Spółka prowadzi 466 sal kinowych w 58 multipleksach. W krajach europejskich sieć obejmuje 35 obiektów, w których skupione jest 335 sal kinowych. Spółka prowadzi 7 kin 3D typu IMAX.

Poza sprzedażą biletów kinowych spółka czerpie przychody z takich źródeł jak dystrybucja filmów (wyłączny dystrybutor filmów Disney’a na terenie Izraela, Polski i Węgier), reklama kinowa oraz realizacja projektów na rynku nieruchomości, które związane są z rozwojem sieci multipleksów.

Po I półroczu 2006 skonsolidowane przychody Cinema City wyniosły 75,5 mln euro (wzrost w porównaniu z I półroczem 2005 o niemal 48%). Zysk operacyjny równy był 9,9 mln euro (+56%), a zysk netto 7,8 mln euro (+75%).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cinema City idzie znów na giełdę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl