SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Codec podzieli się wiedzą z Niemcami

Informatyczna firma Codec podzieli się z niemieckimi finansistami doświadczeniem wyniesionym z projektów zrealizowanych w Polsce

29 kwietnia we Frankfurcie nad Menem odbędzie się organizowana przez IDC konferencja poświęcona nowym rozwiązaniom IT dla instytucji finansowych. Po stronie animatorów Codec będzie jedyną polską firmą.

Na konferencji "Innowacje IT dla instytucji finansowych" przedstawione zostaną m.in. najnowsze dyrektywy i wymogi prawne Unii Europejskiej, które mają bezpośredni wpływ na funkcjonowanie instytucji sektora finansowego. Omówione zostaną wytyczne określone przez Komitet Bazylejski (Bazylea II) oraz nowe międzynarodowe standardy rachunkowości. Poza tym prelegenci przedstawią najnowsze rozwiązania informatyczne optymalizujące pracę i podnoszące wydajność instytucji finansowych. Polacy zaprezentują studium wdrożenia systemu MPC zrealizowanego przez Codec w pionie bankowości detalicznej Banku BPH. Projekt usprawnił procesy raportowania i budżetowania obejmując swym zasięgiem ponad 100 placówek banku.

"Udział polskiej firmy w zagranicznej konferencji dowodzi, że w naszym kraju są managerowie, a także wdrożenia i projekty, na których mogą się wzorować bardziej rozwinięte rynki. Cieszę się, że doświadczenia zebrane na polskim rynku mogą stać się inspiracją dla ekspertów zza zachodniej granicy. To dla nas prawdziwe wyróżnienie." - mówi Radosław Kozieja, Prezes firmy Codec.

Adresatami konferencji są osoby zarządzające niemieckim instytucjami finansowymi, choć przedstawiciele Codec wierzą, że w spotkaniu wezmą też udział eksperci z Polski. Rozszerzenie Unii nałoży bowiem szereg obowiązków, które niebawem będą miały bezpośredni i pośredni wpływ na działalność instytucji finansowych także w naszym kraju. Zupełna zmiana sytuacji rynkowej i wzrost konkurencyjności postawią przed polskimi managerami nowe wyzwania. Zatem firmy, które zamierzają szybko dostosować się do nowych regulacji i warunków, mogą od zachodnich sąsiadów dowiedzieć się, jak w tym kierunku sprawnie działać.

Informacje o konferencji można znaleźć w Internecie pod adresem:

http://www.idc.de/bank04/bgeneral.php
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Codec podzieli się wiedzą z Niemcami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl