SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Cyfrowy Polsat zakończył proces refinansowania zadłużenia

Grupa Cyfrowy Polsat spłaciła obligacje Senior Notes wyemitowane przez spółkę zależną Eileme 2 AB. Kończy to proces refinansowania dotychczasowego zadłużenia Grupy.

fot. Shutterstock.com Article

W ramach przeprowadzonego procesu refinansowania Grupa we wrześniu 2015 r. zawarła z konsorcjum polskich i zagranicznych instytucji finansowych umowę kredytów obejmującą kredyty terminowe w wysokości do 11,5 mld zł oraz kredyty rewolwingowe w wysokości do 1 mld zł. Ponadto wyemitowała w lipcu 2015 r. niezabezpieczone obligacje korporacyjne na okaziciela serii A o łącznej wartości nominalnej 1 mld zł.

- Zapewniliśmy sobie nowe finansowanie na bardzo dobrych warunkach i, co równie ważne, wyłącznie w polskim złotym - mówi Tomasz Szeląg, członek zarządu ds. finansowych w Cyfrowym Polsacie i Polkomtelu - Zgodnie z założeniami uzyskamy oszczędności odsetkowe w wysokości blisko 400 mln zł rocznie oraz większą elastyczność i bezpieczeństwo działania, uproszczoną strukturę zadłużenia, a także bardzo dobre perspektywy dalszego rozwoju - dodaje.

W związku ze spłatą zadłużenia z tytułu obligacji Senior Notes Eileme 2, Grupa zwiększyła wykorzystanie kredytu złotówkowego o kolejne 4,8 mld zł, zgodnie z warunkami podpisanych umów połączyła umowy kredytowe Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu oraz ustanowiła nowy i mniej restrykcyjny pakiet zabezpieczeń.

Cyfrowy Polsat w pierwszych trzech kwartałach 2015 roku miał 7,21 mld zł przychodów i 977,8 mln zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat zakończył proces refinansowania zadłużenia

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jarek
Widać znowu spore oszczędności. Nie wiem, jak oni to robią, ale co roku gdzieś udaje im się przyoszczędzić masę kasy, a potem jeszcze inwestują to, głównie w infrastrukturę czy nowe kanały. Na tym się opiera potęga CP.
8 8
odpowiedź
User
Czarek
Słuszna uwaga, dobrze zarządzają CP i są tego efekty. Do tej pory np. świetnie zbudowali sieć lte i mają pod tym względem znaczącą przewagę nad innymi operatorami. A na ostatniej aukcji sporo przyoszczędzili. Tak że wiele wskazuje, że cenowo będą jeszcze bardziej mieć przewagę nad konkurencją.
8 8
odpowiedź
User
Piotrek
To jest bardzo dobra platforma tv-multimedialna. CP ma tę przewagę, że potrafi b. dobre produkty zaoferować w cenie, której nie jest w stanie zaproponować konkurencja. Dobry pakiet tv+net mobilny+telefon za niecałą stówkę to jest coś.
8 8
odpowiedź
User
Vandzel
Grupa polsat to na dzień dzisiejszy kilkanaście dużych podmiotów i wiele różnych spółek. Takie refinansowanie w ramach grupy jest potrzebne. Dla inwestorów jest to bardzo ważna informacja.
8 8
odpowiedź