SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Czwarty operator ruszy do czerwca 2006

Spółka P4 rozpocznie działalność jako 4 operator mobilny w I poł. roku.

Spółka P4 (dawniej Netia Mobile) w pierwszej połowie tego roku rozpocznie faktyczną działalność w Polsce jako czwarty operator telefonii komórkowej, wyłoniony podczas ubiegłorocznego przetargu na rezerwację częstotliwości w standardzie UMTS, zapowiedział w środę prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP), Witold Graboś. Wstępna umowa na roaming krajowy została już przez spółkę podpisana.

„Na ukończeniu są rozmowy pomiędzy spółką P4, a jednym z dotychczasowych operatorów komórkowych. Podpisana została wstępna umowa pomiędzy podmiotami. W pierwszej połowie roku będziemy mieli więc czwartego operatora, który rozpocznie działalność” – powiedział podczas konferencji Graboś.

„Na obecnym etapie prowadzonych rozmów z operatorami nie mogę podać żadnych szczegółów. Jeżeli dojdzie do finalizacji jakiś umów to będziemy o tym w najbliższym czasie szerzej informować” – powiedziała agencji ISB Jolanta Ciesielska, rzecznik prasowy Netia SA.

P4 prowadzi także zaawansowane rozmowy z dostawcami sprzętu. Ich finalizacja może również zostać zakończona w najbliższym czasie.

Częstotliwości w standardzie UMTS objęte rezerwacją dokonaną pod koniec sierpnia przez URTiP dla Netia Mobile (obecnie P4) mogą być wykorzystywane od 1 lipca 2006 roku do 31 grudnia 2022 roku. Za rezerwację częstotliwości spółka dokonała jednorazowej opłaty w wysokości 345,05 mln zł.

Spółka zapowiedziała, że zainwestuje ponad 650 mln euro w rozwój samej sieci telekomunikacyjnej w standardzie UMTS.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Czwarty operator ruszy do czerwca 2006

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl