SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Debata nad telefonami komórkowymi na pokładach samolotów

Trzy amerykańskie agencje rządowe debatowały w ostatnim tygodniu nad wydaniem zgody na używanie telefonów komórkowych na pokładach samolotów.

Przedstawiciele Departamentu Sprawiedliwości (DOJ), Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego (DHS) debatowali z Izbą Reprezentantów na temat testowanych obecnie przez dwie linie lotnicze, systemów łączności bezprzewodowej umożliwiających rozmowy przez telefon komórkowy podczas lotu samolotem.. Taka forma komunikacji niesie ze sobą nie tylko korzyści, ale również możliwe zagrożenie terrorystyczne. Agencje rządowe obawiają się, że terrorysta, który pojawiłby się na pokładzie samolotu z telefonem komórkowym, mógłby otrzymywać niebezpieczne instrukcje od kompanów z ziemi.

Laura Parsky, z Departamentu Sprawiedliwości twierdzi, że istnieją ludzie, którzy chcieliby użyć tej technologii do działań przestępczych. Sam DOJ odradza Federalnej Komisji ds. Komunikacji wydania zezwolenia na wykorzystywanie telefonów komórkowych na pokładach samolotów. Jednak na wypadek podjęcia decyzji aprobującej komórki w samolotach, Departament Sprawiedliwości proponuje kilka rozwiązań, mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa. DOJ sugeruje m.in. aby nagrywać rozmowy prowadzone przez podejrzane osoby, a także udostępnić techniczną możliwości natychmiastowego przerwania wszystkich rozpoczętych połączeń na wypadek zagrożenia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Debata nad telefonami komórkowymi na pokładach samolotów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl