SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

DGA zainteresowany akwizycjami

Doradztwo Gospodarcze DGA jest nadal zainteresowane powrotem do swoich projektów akwizycyjnych, ale po poprawie wyników w 2006 roku i osiągnięciu rentowności netto na poziomie 10%.

Wynika z wtorkowych wypowiedzi prezesa DGA Andrzeja Głowackiego.

„Jesteśmy tym [akwizycjami – przyp. ISB] naprawdę żywotnie zainteresowani, widzimy sens tego” – powiedział Głowacki na spotkaniu z dziennikarzami.

Prezes podkreślił, że DGA najpierw musi skupić się na odbudowie i sanacji firmy i przywróceniu jej trwałej i wysokiej rentowności.

„Musimy przekonać inwestorów, że spadek wyników był stanem przejściowym, a potem być może powrócimy do akwizycji i emisji akcji” – powiedział Głowacki. Z jego słów wynika, że mogłoby to nastąpić w latach 2007-2008.

Obecnie DGA planuje, że na koniec 2006 roku rentowność netto wyniesie 10%, natomiast na koniec 2007 roku – 15%.

Wcześniej DGA informował, że jest zainteresowany firmami o przychodach rzędu 15-30 mln zł, a akwizycje mają być finansowane przede wszystkim z nowej emisji akcji.

We wtorek, po publikacji wyników za II kw. br. DGA podtrzymało prognozy na cały rok zakładające 3,0 mln zł zysku netto, 3,9 mln zł zysku brutto przy 30,0 mln zł przychodów, podała spółka we wtorek w raporcie za II kw. 2006 roku.

„Realizacja prognoz wydaje się realna, aczkolwiek zadanie nie będzie łatwe” – powiedział prezes na spotkaniu z dziennikarzami.

Zapowiedział, że już w sierpniu ruszy realizacja projektu unijnego „Turystyka 3” o 12 mln zł przychodów realizowanych przez DGA.

„Już dziś mamy zakontraktowane na trzeci kwartał projekty o wartości ok. 7,5 mln zł przy planie 8,2 mln zł na ten okres” – dodał Głowacki.

Poinformował też, że DGA spodziewa się wygrania kilku przetargów na doradzenie firmom, u których znajduje się na liście stałych dostawców strategicznych usług konsultingowych.

Według przedstawicieli firmy, w drugim półroczu spółka pokaże też efekty redukcji kosztów, m.in. obniżenie czynszu i obniżki związane z flotą pojazdów.

DGA miała 1,12 mln zł zysku netto w II kw. 2006 roku wobec 0,23 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 0,89 mln zł wobec 0,69 mln zł zysku rok wcześniej. Przychody wyniosły 9,97 mln zł wobec 11,20 mln zł rok wcześniej.

Narastająco w I-II kw. 2006 roku spółka miała 0,63 mln zł zysku wobec 1,58 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 17,43 mln zł wobec 18,29 mln zł.

Na początku marca DGA skorygowało prognozy na 2006 rok, obniżając planowany poziom zysku netto do 3,0 mln zł z prognozowanych w lutym 6,6 mln zł oraz poziom przychodów – do 30,0 mln zł z 40,7 mln zł. Prognoza zysku brutto została obniżona do 3,9 mln zł z 8,1 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: DGA zainteresowany akwizycjami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl