SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dialog przynosi zyski

Dialog miał 12,65 mln zł zysku netto w I kw. 2005 r. wobec straty przed rokiem

Dialog SA, spółka telekomunikacyjna w 100% zależna od KGHM Polska Miedź SA, miała w I kw. 2005 roku 12,65 mln zł zysku netto wobec 3,29 mln zł straty rok wcześniej, podał KGHM w skonsolidowanym raporcie kwartalnym w poniedziałek wieczorem.

Przychody Dialogu wyniosły w pierwszym kwartale br. wyniosły 122,73 mln zł wobec 107,92 mln zł rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 23,91 mln zł wobec 20,02 mln zł rok wcześniej.

Zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) Dialogu sięgnął 48,38 mln zł, co dało marżę EBITDA w wysokości 39%.

Spółka w dalszym ciągu realizuje program zwiększania bazy abonenckiej. Na koniec marca br. posiadała 690 tys. linii wybudowanych (wzrost względem 31 grudnia 2004 roku o 6 tys.) i 451 tys. linii dzwoniących (wzrost o 16 tys.). Spółka konsekwentnie realizuje politykę pozyskiwania klientów biznesowych.

"Aktualnie trwa proces przygotowania decyzji co do przyszłości Dialog SA zgodnie ze wskazaniem strategii KGHM Polska Miedź SA, która zakłada docelowe długoterminowe wyjście z inwestycji telekomunikacyjnych i skoncentrowanie się na działalności podstawowej związanej z wydobyciem i przetwórstwem metali kolorowych" - czytamy w raporcie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dialog przynosi zyski

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl